15.04.2022 632

Мистецтво на сторожі миру

Мистецтво на сторожі миру
Мистецтво на сторожі миру

15 квітня світова спільнота вшановує мистецтво, що тісно переплелося з нашим життям, а зокрема – з художнім відображенням його образів. Оголошений Міжнародною асоціацією мистецтв, Всесвітній день мистецтв слугує нині для всього загалу нагадуванням про важливість творчої діяльності у повсякденні кожного з нас.

Неймовірні таланти у сфері образотворчого мистецтва проявляють і представники колективу Уманського національного університету садівництва, які неодноразово тішили загал персональними виставками, а їхні картини прикрашають як домівки колег, так і найповажніші представницькі заходи.

Всесвітній день мистецтва є чудовим символом та уособленням широти поглядів, дослідницького духу та свободи самовираження, адже побутує думка, що у мистецтві є місце кожній людині на землі. Проявляючи творчі здібності в образотворчому мистецтві, людина відкриває як нову себе, так і щось нову грань мистецтва. Адже немає єдиного підходу та кута зору вираження у мистецтві побаченого, тому що кожен передає власні відчуття і проєктує сприйняття крізь призму особистого світобачення. Саме тому дослідники одноголосно дотримуються думки, що творча уява та якості творчого мислення, такі як гнучкість думки, різнобічний світогляд, допитливість, креативність є обов'язковими компонентами творчих здібностей.

А ще для творчості обов’язкова мотивація. В умовах сьогодення кожна людина нашої держави має непереборне прагнення миру в серці, в родині, в країні. Та яким чином цього досягти? Кожен шукає внутрішній ресурс для вирішення даного запиту. І багато взяли до рук олівці та пензлики, виливаючи на полотна та папір свої переживання, емоції, іноді страхи та біль.

У світовому мистецтві неодноразово порушувалася проблематика чвар і війн, через образи та час проносячи бачення лихоліть від сучасників нащадкам, надаючи цінні поради та зосереджуючи увагу на безглуздості повторів. Таким чином, залучаючи до мистецтва якомога аудиторію, людство має змогу уникнути шкідливих руйнівних думок та переконати Всесвітню спільноту у миротворчій сутності мистецтва.

Миру всім нам і справжнього дива від натхнення!

Пресцентр Уманського НУС