Мистецтво творять нескорені
Колектив Уманського національного університету садівництва за 179-річну історію функціонування неодноразово очолював як Олімп науково-професійної слави, так і тримав першість на мистецьких просторах. Такий баланс інтелектуально-розважальних потужностей громада університету змогла врівноважити і нині, на День народження рідного закладу освіти.
Університетська Площа 22 вересня майоріла талановитою молоддю: колективи Центру культури та виховання студентів вражали загал талановитим виконанням українських пісень і хореографічними композиціями; факультети представили до огляду актуальні в сьогоденні цікавинки – фрукти й овочі та цукати з них, сухе варення, фруктани та наливки, наукові праці викладачів університету, люб’язно надані бібліотекою закладулсвіти, різноманітні почесні нагороди – в рамках загальноуніверситетської виставки; а в мистецькій зоні можна було долучитися до перегляду високохудожніх робіт мисткині, кандидата сільськогосподарських наук, старшого викладача кафедри лісового господарства Валентини МАМЧУР, полотна якої завжди випромінюють світло миру, затишку та добра, вселяючи віру в життя.
Тож, надихнувшись яскравим прикладом, студенти та викладачі отримали гарну мотивацію, аби власноруч створити картину, в рамках запропонованого арт-тренінгу «Мистецтво нескорених». І в цій справі вони проявили високу майстерність і активність! Символом дня і прообразом майбуття став яскравий жовтий сонях на блакитному фоні, на який з легкістю присів метелик-мрія. Тож, втілюючи запропонований образ, талановиті університяни, як справжні майстри пензля та щирої душі особистості, не лише перевершили запропонований зразок, а й креативно створили кожен власний шедевр, який на згадку про 179–й рік народження Уманського НУС забрали в родинну колекцію найцінніших скарбів.
На жаль, не всі колеги та студенти мають змогу відзначати День народження рідної Альма-матір: багато захисників і захисниць з когорти університету боронять державну незалежність від окупантів. І колектив Уманського НУС щоденно долучається до допомоги військовим, дотримавшись традиції і нині шляхом участі у благодійному марафоні.
Віримо, що кожен новий день – це ще один крок до мирного життя, до Перемоги України. І хай він приносить все краще, що може вмістити людський інтелект і серце. Університет садівництва розпочав новий рік свого життя, тож хай він стане успішним, мирним, прогресивним, радісним і перспективним для кожного з університетської родини.
І хай кожен сонях, створений сьогодні, буде оберегом для родин університетського загалу, відкриваючи серця добру, як квітка соняха - відкривається світлу.
Сьогодні мистецтво творили нескорені – часом і обставинами. Ті, хто вірить у світле майбуття України.