Міжнародний день пам’яті жертв злочинів геноциду – це вшанування людської гідності та попередження злочинів
Традиційно колектив Уманського національного університету садівництва вшановує пам’ять жертв злочинів геноциду, що відбувалися у світі та на території нашої держави. Найболючіші віхи історичної дійсності України вказують на спроби знищити головну цінність суспільства – людину, а також історію, культуру, традиції, звичаї, які з дідів-прадідів бережно плекали впродовж багатьох тисячоліть. І сьогодні, пам’ятаючи про трагічні історичні події, українська нація переживає зазіхання на національну приналежність, на право бути вільним народом, на право жити. Масові вбивства, жорстокі тортури, голод і блекаути, що творять в Україні новітні старі загарбники, вказують на «…ознаки геноциду: вбивство членів групи або заподіяння їм серйозних тілесних ушкоджень; навмисне створення життєвих умов, розрахованих на знищення групи; запобігання дітонародженню та насильницька передача дітей з однієї групи до іншої; публічне підбурювання до вчинення таких дій». Саме так – геноцидом – слід називати дії окупантів-росіян на території України.
Викладачі Уманського НУС дбайливо освічують студентську молодь про важливість поваги до кожної людської особистості, про відмову від дискримінації, про незмінне прагнення до справедливості та рівності. Суспільство буде мати майбутнє, лише дбаючи про усунення причин, що спричиняють геноцид, в тому числі інтолерантність – расову, релігійну, етнічну. Сприяючи освіті, розвитку та розумінню прав людини, спільно зможемо створити майбутнє, де геноцид стане немислимим.
9 грудня – це день, коли світ об'єднується у спільній скорботі, вшановуючи тих, хто став жертвою жахливих злочинів геноциду. Міжнародний день пам’яті є не лише днем роздумів про минуле – він є спробою спрямувати світове товариство на шлях попередження подібних трагедій в сучасності та у майбутньому.