На варті психологічного здоров’я
Психологічний тренінг «Збереження психічного здоров’я в умовах воєнного часу» відбувся нині в Уманському національному університеті садівництва.
Гармонійний розподіл теорії і практики втілює та реалізує психологиня університету Валентина МАЗУРЕНКО, допомагаючи у вирішенні питання морального стану колективу, щоденно дбаючи про здоровий емоційний стан кожного університянина.
Стресу, який ми всі відчуваємо у воєнних буднях, здається, немає кінця, а психологічні навантаження відбиваються на фізичному стані людини. Та є і втішні новини: з рейтингів психологічної стійкості (резильєнтності) українців ми маємо 4-ку із 5-ти можливих, де 5 – є найвищим рівнем. Але чому одні легко переживають повітряну тривогу, проліт літака у небі, а інші – втрачають свідомість. Стійкість – це вибір, і як його в собі виховати розповіла університетському загалу Валентина Дмитрівна у рамках тренінгу «Збереження психічного здоров’я в умовах воєнного часу».
Резильєнтність охоплює наступні аспекти: Надія (впевненість у собі та у ресурсі, що допомагає досягати мети); Оптимізм (все буде добре); Стійкість (твердо вірити у життя); адаптованість (легко переключатися на інші справи).
Пані Валентина розкрила потужні та дієві способи, як захистити своє ментальне здоров’я у стресові моменти: ефективні життєві цінності; важливість корисного мислення (керувати процесом мислення, перенаправляти енергію думку у позитивне русло), діяти у ситуації стресу (спорт, прибирання); регуляція емоцій (відпрацьовувати, усвідомити емоції і відпустити їх, не стримувати, тому що наступить деструктивна фаза, яку лікувати можна буде лише з професійним фахівцем). Валентина Дмитрівна також наголосила, що емоцій позбуватися треба так, аби було добре і вам, і оточуючим, адже ми соціальні, треба дбати про загал, родину.
Сила - у нашій єдності. У цій фразі велика мудрість, адже лише спільно ми можемо підтримувати, піклуватися один про одного, робити кращим своє життя. Відрегулювати взаємини легше, коли у нас є підтримка та маємо «своїх» людей, власні «місця сили». І тоді ми знайдемо свій вектор ментального здоров’я.
Також пані Валентина надала цінні рекомендації з вирішення проблем, які часто спіткають всіх людей. Такими, зокрема, є :
- Виписувати те, від чого хочете звільнитися (допоможе відсторонюватися від ситуації, подивитися на неї з іншого кута);
- Прогулянка природою;
- Бути в ситуації реально, знаходитись в моменті (не брати на себе те, що ви не можете змінити; робіть те, на що можете вплинути);
- Марні хвилювання, тривожність надміру;
- Любіть усе, що вас оточує (розвивайтеся, вчіться любити себе та зовнішній світ);
- Глибоке дихання (допоможе при емоційному навантаженні та коли світ здається надто тьмяним).
Щира вдячність організаторці та всім присутнім за активну участь у заході. Будьте здорові, миру всім!