01.07.2013 3598

Навчально-екскурсійна практика з дисципліни «Агротехніка зеленого будівництва»

        Наприкінці весни відбулася навчально-екскурсійна практика студентів 51-спс і 51-спм груп факультету лісового і садово-паркового господарства до Одеської області, Комінтернівського району, села Красносілка.

         В ДП «Одеське лісове господарство» входить 4 лісництва: Біляївське – 18711га, Великодолинське – 1240га, Красносільське – 2016га, Роздільнянське – 2024 га та 3 майстерські дільниці: Дачненська – 1081 га, Єгорівська – 824 га та Міжлиманська – 1547 га.

         Красносільське лісництво має лісовий розсадник загальною площею – 59,91 га, посівний відділ – 42,6 га, шкілку – 7,4 га, багаторічні насадження – 3,56 га та господарське відділення – 3,34 га.

         Лісничий Валерій Кожем’яка і майстер лісу Віктор Дунаєвський  ознайомили студентів із лісовим розсадником, асортиментом лісових культур та основними напрямками діяльності. Студенти взяли активну участь у догляді насіннєвої шкілки з вирощування шипшини собачої (Rosa L.), гледичії (Gleditsia L.), насадженнями сосни кримської (Pinus pallasiana D. Don.), туї східної (Thuja orientalis L.) та інших рослин.

         Директор Великодолинського ЛГ Валентин Піт ознайомив учасників екскурсії з історією створення ЛГ та напрямками діяльності (заготівля лісового насіння, вирощування ялини звичайної, сосни кримської, декоративно-садивного матеріалу, реалізація лісопродукції, пиломатеріалів, ліквідної технічної сировини, сільгосппродукції, надання рекреаційних послуг, послуг з організації ландшафтного дизайну, полювання (в тому числі фотополювання).

         Валентин Володимирович отримав вітання від керівництва університету: першого проректора Івана Мостов’яка та декана факультету лісового і садово-паркового господарства Олександра Заморського.

       Директор Валентин Піт та представники університету обговорили питання щодо підписання угоди про співпрацю і забезпечення навчально-виробничої практики студентів із напряму підготовки «Лісове і садово-паркове господарство» та участі фахівців Великодолинського ЛГ у наукових семінарах і конференціях для обміну науковим та практичним досвідом.

         Студенти відвідали розсадник декоративних і лісових культур (60,2 га) в урочищі «Дальницький ліс» (1239 га) Великодолинського ЛГ, яке є заказником природно-заповідного фонду України та має мисливські угіддя площею 15,4 га. Лісничий Сергій Грабовий провів  екскурсію в розсаднику та ознайомив з асортиментом рослин, який включає більше 100 видів, технологією їх вирощування, а також насіннєвим та вегетативним розмноженням у парниках і теплиці. Студенти уважно слухали змістовну розповідь лісничого та задавали питання, які їх цікавили. Сергій Анатолійович запросив учасників зустрічі для проходження виробничої практики в Одеському лісовому господарстві.

         Оскільки напрям проходження практики з дисципліни «Агротехніка зеленого будівництва» навчально-екскурсійний, то студенти мали нагоду зустрітися з приватним підприємцем ландшафтної фірми «МИР ЛАНДШАФТА» Юлією Бужор, яка займається благоустроєм, озелененням та ландшафтним дизайном, проводить курси та готує фахівців з даного профілю.

    Вона люб’язно запросила на екскурсію до створеного нею об’єкту з озеленення та благоустрою території двору багатоповерхового житлового будинку в м. Одеса по вулиці Зоопарковій.

         Також студенти відвідати приватне підприємство Марини Попілевич, яка займається вирощуванням та реалізацією декоративних рослин, дизайном, проектуванням та озелененням. Її донька, Анна Попілевич – випускниця факультету лісового і садово-паркового господарства нашого університету,  разом із батьками займається підприємницькою діяльністю та реалізовує себе в галузі садово-паркового мистецтва.

         Майбутні фахівці (спеціалісти та магістри) відвідали виставковий центр продажу декоративного садивного матеріалу «ВАШ САД» на Французькому бульварі м. Одеса. Студенти ознайомились із різними малими архітектурними формами, які використовуються у садово-парковому мистецтві; виставкою великомірних рослин із формуванням площинної, плакучої форми крони; топіарним мистецтвом із хвойних рослин, контейнерним озелененням із кімнатних рослин; флораріумами; виставкою вікових насаджень бонсай (від 30 і до 85 років).

         Під час відпочинку студенти  побували на морі, куяльницькому лимані, який славиться своїми лікувальними властивостями.

         На завершення навчально-екскурсійної практики з дисципліни «Агротехніка зеленого будівництва» студенти познайомилися з озелененням території міста Одеса (вулиць Деребасівська, Решельєвська, Катеринівська, Приморського бульвару, оперного театру, архітектурних пам’яток, парку «Міський сад», морського вокзалу та ін.), а також з асортиментом висаджених рослин на клумбах, в контейнерах біля різних споруд та громадських приміщеннях.

         Студенти поповнили не лише фахові знання, а й отримали естетичне задоволення. Учасники чудової екскурсії  висловлюють вдячність декану факультету лісового і садово-паркового господарства Олександру Заморському та з нетерпінням чекають наступної подорожі до цікавих місць України.

Тетяна Мамчур, кандидат сільськогосподарських наук,

старший викладач кафедри садово-паркового господарства