29.04.2023 195

НІ застосуванню хімічної зброї!

Університетська спільнота завжди на боці освіти, миру, правди та добра. Уманський національний університет садівництва дбає про безпеку колективу та має на меті вести свою діяльність так, щоб інформація, яка убезпечить трудовий колектив і молодь, була вчасно поширена і якісно висвітлена. Нині, в рамках Дня пам’яті всіх жертв застосування хімічної зброї, викладачі проводять лекції і семінари для студентської молоді на тему «Хімічна зброя – нема переваг».

У листопаді 2005-го року 10-ю сесією Конференції держав-учасниць Конвенції про заборону розробки, виробництва, накопичення і застосування хімічної зброї та про її утилізацію, знищення була прийнята відповідна постанова, що засвідчила загальний світовий спротив застосування шкідливого та летального хімічного озброєння. Постанова набула чинності на Міжнародному рівні, та загалом практичне втілення Конвенції виявилося досить складним для деяких країн. Коли на чолі держави стоїть група тиранів, які мають на меті власні амбіції та загарбницькі цілі, країна та її армія використовують усі злочинні методи, аби досягти власних планів. З початку повномасштабного вторгнення росіян на територію України окупанти неодноразово використовували заборонені методи та засоби ведення війни. Такі факти фіксувалися неодноразово та підтверджувалися міжнародними правозахисними організаціями та в подальшому призведуть до розгляду свідчень у Міжнародному суді Гааги. Адже незнання законів не звільняє від відповідальності та покарання.

З початку першого використання, розробки та застосування хімічної зброї у військових цілях пройшло вже понад 100 років. За цей час свідомі дійшли розуміння, що у будь-якій зброї користі ніякої немає. Перш за все треба займатися вихованням особистості та суспільства. І лише спільними зусиллями «беззастережна прихильність» усіх держав-учасників щодо повної глобальної заборони хімічної зброї, а також знищення її залишків, принесе плоди довголіття та гідної моральної свідомості кожної людини та громадянина.

Світ має жити у мирі та гармонії – це головна життєва мета кожного суспільства. Миру всім і довголіття!