22.03.2018 805

НКЦ «Інститут післядипломної освіти та дорадництва» продовжує атестацію осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 р. № 301 «Про організацію проведення атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою» та враховуючи те, що Уманський національний університет садівництва включено до переліку уповноважених вищих навчальних закладів для проведення такої атестації, з червня 2017 р. на базі Уманського НУС пройшли тестування з вільного володіння державною мовою 85 осіб.

Для проведення атестації ректором університету було затверджено комісію у складі Юлії Фернос – кандидата філологічних наук, доцента кафедри української та іноземних мов (голова комісії), Світлани Каричковської – кандидата педагогічних наук, доцента кафедри української та іноземних мов, Людмили Мовчан – кандидата педагогічних наук, старшого викладача кафедри української та іноземних мов та Оксани Василик – кандидата філологічних наук, старшого викладача кафедри української та іноземних мов.

Атестація проводиться у письмовій та усній формах і складається з двох модулів, кожен з яких містить дві частини:

- тестове завдання з трьома варіантами відповідей та письмове реферування-переказ фахового тексту;

- ділова бесіда за наданим сценарієм і повідомлення-презентація на визначену екзаменатором тему.

Зміст тестових завдань, підготовлених членами комісії, відповідає орієнтовним зразкам, розробленим Національним агентством України з питань державної служби на основі проекту Стандарту української мови для державних службовців, підготовленого Інститутом філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Тексти для переказу стосуються сфери публічного управління та адміністрування і мають обсяг 2500-3000 друкованих знаків.

Тематика сценаріїв ділових бесід визначається професійними інтересами учасників і пов’язана з обміном поглядами та думками у професійній сфері, вирішенням виробничих або комерційних проблем. Ділова розмова проводиться у вигляді діалогу, під час якого учасник атестації має продемонструвати:

- культуру ділового мовлення;

- вміння формувати судження та робити ґрунтовні висновки, логічно, послідовно і доказово їх викладати.

Переліки тем презентацій розміщені на сайті університету.

Юлія Фернос, кандидат філологічний наук, доцент, голова комісії