21.01.2022 376

Обійми зцілюють і надихають

Міжнародний день обіймів (International Hug Day) людство святкує 21 січня. Щорічне, нині вже традиційне свято бере початок з 70-х років зі студентського середовища західноєвропейської молоді.

Нині недарма вважається, що обійми допомагають створити соціальний імунітет, який захистить людство від нестачі душевного тепла. Адже науковці довели, що обійми стимулюють центральну нервову систему, знижуючи напругу на організм і загальну тривожність, допомагають впоратися з екзистенціальним страхом, продукують вироблення «гормону любові» – окситоцину, що, в свою чергу, підвищує позитивний психоемоційний стан людини. А дофамін і серотонін, які виробляються в організмі під час обіймів, нейтралізують кортизол (гормон стресу). Окремо неврологи університетського коледжу Лондона встановили зниження та полегшення фізичного болю під час обіймів.

Варто зауважити, що люди, які щойно обіймалися, мають гарний настрій, а це є запорукою щасливого та продуктивного дня.

Тож, шановна університетська спільното, вітаємо вас з Міжнародним днем обіймів! Хай це свято принесе радість у кожне серце та спонукає до щирих обіймів, що зцілюють і надихають.

Пресцентр Уманського НУС