19.12.2023 194

Освічене суспільство – основний напрям здолання бідності

Міжнародний День допомоги бідним був визначений Генеральною Асамблеєю ООН з метою підкреслити значення боротьби з бідністю та висловити солідарність і підтримку для людей, які знаходяться в матеріальній скруті. Тож і громада Уманського національного університету садівництва дбає щоденно, аби здолати поширити інформацію про цей день, а також сформувати критичне мислення у студентів, аби доступними та зрозумілими для спільноти стали механізми її  виникнення та формування.

Такі дні необхідні для суспільства, адже у повсякденному вирі воєнних подій зростає важливість соціальної справедливості та забезпечення прав людини на гідний рівень життя й участь у вирішенні проблем глобальної бідності. У рамках цього дня проводяться різноманітні заходи, спрямовані на просвітництво та підтримку ініціатив, що мають на меті поліпшення умов життя людей, які потребують допомоги.

Перш ніж вирішувати проблеми бідності, варто провести паралелі впливу бідних людей на розвиток країни. Тож, шановна студентська молодь, якщо вам доведеться працювати в органах влади, усвідомте вже сьогодні, що економічний прогрес настає у країнах з гарною статистикою щодо добробуту населення, а взаємозв'язок між рівнем бідності й економічним розвитком вже доведено. Про це свідчать наступні факти:

• рівень бідності впливає на освіту та здоров'я населення, адже низький рівень освіти та погана доступність медичної допомоги можуть призвести до менш кваліфікованої робочої сили та зниження її продуктивності;
  • бідність спричиняє мінімальне споживання і попит на продукти харчування та побутові послуги, що значною мірою може вести до збільшення безробіття та зниження рівня заробітних плат;
  • люди із низьким доходом чи його відсутністю мають обмеження у використанні інфраструктури (транспортна мережа, електроенергія й інші послуги), що обмежує розвиток бізнесу й інвестицій;
  • нерівність у доходах може призвести до соціальних напружень і недовіри, що, в свою чергу, стане гальмувати соціальну стабільність й економічний розвиток;
  • багато бідних країн мають велику залежність від сільського господарства. Відсутність доступу до новітніх технологій та ефективного управління може обмежувати виробництво та призводити до продовольчих дисбалансів;
  • війна, а також певні економічні умови, такі як ціни на сировину та міжнародні торговельні угоди, можуть впливати на рівень бідності в країні.

Спільнота Уманського національного університету садівництва нині обговорює проблеми бідності. Викладацько-студентський колектив дійшов згоди, що дана тема вимагає комплексного підходу, що поєднує соціальні, економічні та політичні заходи. А підтримка освіти, здоров'я, ринків праці, інфраструктури та соціальної справедливості може сприяти стійкому економічному розвитку та поліпшенню якості життя усіх верств населення.