09.11.2023 398

Освіта та свідомість – зброя проти фашизму, рашизму, расизму й антисемітизму

Уманський національний університет садівництва та його колектив з року в рік працюють над тим, аби студентська молодь мала можливість усвідомити важливість недопущення у соціум фашизму, расизму й антисемітизму.

Війна в Україні стала кривавою показною документалістикою проявів звірських намірів росіян стосовно української нації, окресливши нову форму фашизму – рашизм. Термін «фашизм» наразі використовується для опису авторитарних та антидемократичних режимів у різних частинах світу і є причиною безлічі страждань і конфліктів у 20-му столітті, під час Другої світової війни. Фашизм, як авторитарна та тоталітарна ідеологія, що виникла в Італії під керівництвом Беніто Муссоліні в першій половині 20-го століття, характеризується різними особливостями, але серед найважливіших можна виділити такі, як авторитаризм, націоналізм, культ особи, антидемократія, расизм, антисемітизм. Дискримінація та нерівні можливості призводять до деградації суспільства та налаштовування соціуму лише на виживання і життя в насильстві та страху. Тому фашизм і подібні авторитарні режими, яким нині є рашизм, порушують права людини та пригнічують громадянські свободи.

Освіта та свідомість соціуму є ключовим кроком до подолання фашизму, рашизму, расизму й антисемітизму. Вивчення та розуміння історії, дослідження її впливу на сучасність, діалоги, диспути та бесіди, що нині проводились в університеті, сприяють розвитку загальної свідомості громадян, які неодмінно мають пильнувати дії державних діячів, аби негативні риси не проявлятися в законодавстві, політиці, економіці, освіті й інших суспільних аспектах.

Шановна університетська громадо! Ми з вами – частина гордої нації, яка творить нову історичну дійсність на тлі практичних проявів фашизму – «рашизму». Тож неодмінно мусимо і зможемо подолати цю потвору сучасності! Об’єднавшись заради спільного добра, свободи, життя ми дійдемо до Української перемоги. А відтак – долаймо труднощі маленькими щоденними справами: старанністю у власній сфері діяльності, допомогою ближньому, донатами для ЗСУ, любов’ю до рідної країни й осередку праці та навчання. Всі перелічені справи допоможуть викорінити фашистські прояви рашизму з життя нашої держави та планети.