28.10.2023 364

Пам'ять про Другу світову війну та подвиг українців

Фашизм… У ХХ столітті він занурив більшу частину планети у морок смертельної круговерті… Імперські амбіції, мрії про світове домінування та підкорення мільйонів заради забаганок одиниць… Тоді це була нищівна Друга світова війна, що двічі прокотилася територіями України, знищуючи український народ, випалюючи пекельним вогнем села і містечка. Мільйони українців і українок у ті страшні часи поклали свої життя заради звільнення рідної землі від коричневої чуми.

Колектив Уманського національного університету садівництва щороку вшановує пам’ять загиблих у Другій світовій війні. Тож у День визволення України від фашистських загарбників, що відзначається на державному рівні 28-го жовтня, викладачі та студенти згадують страшні історичні події та всіх, хто рятував рідну країну від окупації.

Пам'ять про Другу світову війну та подвиг українців

Покладання квітів до пам’ятника загиблим у боротьбі з нацизмом воїнам є проявом світлої пам’яті та поваги до подвигу попередників, вдячністю за кожну особу та в цілому життя українського народу.

З 2014 року Україна змушена вести оборонну війну проти окупантів сучасності – російської федерації. А 2022 року, коли росіяни здійснили повномасштабне вторгнення, всьому світові відкрився новий клон фашизму – рашизм. Безпринципний, зажерливий, кривавий, спраглий до тортур, знецінення, знищення – алогічного, тотального, заради хворої втіхи. Масштаби трагедії опишуть наступні покоління, які прийдуть за нами, але втрати, які ми пропускаємо через серця, довіку будуть з кожним, хто бачив вибухи, чув сирени повітряних тривог, йшов в атаку, втрачав найближчих людей... Покарати винних – найменша міра, яка допоможе знищити будь-які зазіхання проти життя та людства. Лише так ми можемо захистити майбутні покоління.

Світла пам’ять усім загиблим від окупаційного режиму. Схиляємось низько у жалобі…