22.09.2022 327

Пам’ятаємо подвиги Героїв тихого фронту

Український народ завжди жив і прагнув до незалежності, а тому повсякчас чинив запеклий опір загарбникам. У новітній історії нашої держави цей спротив отримав назву партизанського руху та став символом незламності духу нації навіть у найскладніші моменти історії.

В офіційних джерелах зазначається, що партизанський рух спрямований на глибоку та дієву боротьбу громадян проти безчинної діяльності ворога, найчастіше він є актуальним в глибокому тилу.Саме такий спротив у часи Другої світової війни чинили представники колективу Уманського сільськогосподарського інституту (нині – Уманський національний університет садівництва), допомагаючи пораненим, беручи участь у провокаціях і всіляко перешкоджаючи тодішнім загарбникам знищити навчальний заклад і місто.

Однак партизани України – це не лише історичні герої, це і люди, які вірні серцем своїй країні навіть зараз, під прицілом російських озброєних дикунів у тимчасово окупованому Херсоні, частинах Донецької, Луганської та Запорізької областей.

За мужність і героїзм, проявлені у боротьбі проти фашистів часів Другої світової війни, 200 тисяч партизанів і підпільників було нагороджено орденами і медалями за діяльність, що рятує людські життя. Сьогодні ми згадуємо про звитяги всіх партизанських загонів, про воїнів Української повстанської армії, про невідомих селян і містян, які боролися за незалежність України проти німецьких військ. І шануємо подвиг мужніх відважників і достойників сьогодення, які протистоять рашистам.

Історія робить свою справу на кожному новому витку. І хоча свідків подвигів партизан минувшини стає все менше, нині ми отримуємо нові, не менш яскраві, свідчення партизанської слави.

Шановні земляки! Схилімо голови перед пам’яттю партизанів, які власним життям здобули історичну перемогу у Другій світовій війні та тих, які докладають усіх зусиль для Перемоги України над окупантами сьогодні. Цінуємо подвиги Героїв, пам’ятаємо…

Пресцентр Уманського НУС