04.04.2023 151

Пам’ятаймо про мінну небезпеку

Апогеєм восьмирічної брехні росії і її окупантської агресії проти України стало повномасштабне вторгнення в нашу Державу. Ці дії стали сильним поштовхом для всіх ліберально налаштованих українських громадян і прихильникам миру за будь-яку ціну переосмислити власні життєві цінності та погляди, адже ракети, бомби та міни не враховують лояльності. І в цій круговерті агресії, болю, розпачу та підступності український народ здивував світову спільноту своєю безстрашністю: об’єднавшись в єдиному пориві, люди стали на захист України та власними тілами закрили рідний дім, виганяючи з українських земель російських окупантів. А ще створив своєрідний форпост між дикою середньовічною росією та прогресивною європейською спільнотою. Сито війни нещадно відкинуло брехні й обіцянки, додало гостроти зору до можливих перспектив.

Війна страшна не тільки своєю нищівною активною фазою: вона тягне свою криваву данину ще протягом багатьох років поспіль, забираючи життя мінними пастками, що активні ще кілька наступних десятиліть. Тож нині, у День просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги у розмінуванні, вся інформація про протимінну діяльність є актуальною.

Колектив Уманського національного університету садівництва дбайливо ставиться до життя колег і вихованців. Саме тому єдиною родиною університет прогресивно, натхненно працює у руслі наближення Перемоги та формування належного багажу знань, що рятують життя. Навчання ризикам, які можуть бути у воєнній країні, й інформування про правила поведінки в районах бойових дій, маркування небезпечних ділянок і складання їх карт, обстеження й очищення місцевостей від боєприпасів, мін або саморобних пристроїв – вся ця інформація доводиться до відома слухачів, аби убезпечити людей від ймовірних ризиків.

Аграрії завжди у групі ризику, адже поля, засіяні боєприпасами, мінами та вибуховими пристроями несуть в собі небезпеку. Керуючись гаслом «інформований – озброєний», університетська громада убезпечує себе й оточення, дбає про загал, запрошуючи інструкторів і фахівців, які навчають загал правильному поводженню з вибухонебезпечними предметами.

Шановні земляки! Хай настане мир у нашій країні, а свідома обізнаність сприятиме швидкому відновленню економічної діяльності на сільськогосподарських землях і промислових об’єктах. Миру всім, безпечного життя та гараздів!

Пресцентр Уманського НУС