Першокурсники Уманського НУС пізнавали таємниці Трипільської культури
Знання історії рідного краю – основа його успішного розвитку. Саме даний постулат став поштовхом для студентів і викладачів кафедри економічної теорії та кафедри економіки факультету економіки і підприємництва Уманського національного університету садівництва, які здійснили екскурсію до Державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура», що знаходиться у селі Легедзене Тальнівського району Черкаської області та є досить популярним не тільки в Україні, а й за її межами.
Дана екскурсія дала можливість не тільки побачити, а й доторкнутись до музейних експонатів, яким понад 5 тисяч років. Це були побутові вироби з глини – глечики, чаші, миски, казанки.
Студенти першого курсу із зацікавленням слухали розповідь екскурсовода Владислава Чабанюка, під час якої задавали питання та вступали у дискусії щодо важливості славного минулого черкаської землі, її загадок та таємниць.
Також цікавим був перегляд короткометражних фільмів про історичне значення трипільської культури. На сьогодні вважається, що саме племена Трипілля за своїми соціально-економічними показниками досягали рівня передових ранніх цивілізацій Близького Сходу та Єгипту, а їх культурні пам’ятки й нині є загадками для сучасних археологів та культурологів.
По закінченню екскурсії студенти та викладачі відвідали крамницю виробів з глини, дерева та тканин місцевих умільців.
Олександр Непочатенко, старший викладач кафедри економіки