23.08.2024 39

Першокурсники знайомляться з організацією освітнього процесу в Уманському національному університеті садівництва

2 вересня у молодих людей, які вступили до Уманського національного університету садівництва, розпочнеться новий розділ їхнього життя – вони стануть студентами. А поки що майбутні спудеї детально пізнають університет, знайомляться зі своїми кураторами, викладачами, одногрупниками й однокурсниками, досліджують студмістечко, дізнаються про свої обов’язки та права під час навчання. А ще першокурсники розповідають про свій вибір та діляться власними сподіваннями на майбутнє.

— Я обрала маркетинг, бо мені подобається реклама й цікаво дізнатись та спробувати, як це робиться, щоб робити самій, — говорить Юлія, студентка кафедри маркетингу.

— Мені було б цікаво поспілкуватися з людьми, які займаються торгівлею. Мені це подобається й цікаво, — розповідає студентка кафедри маркетингу Дарина.

— Я обрала облік і оподаткування, тому що вважаю, що університет садівництва мені дуже підходить, адже їхня програма спрямована на підготовку кваліфікованих спеціалістів, а професія бухгалтера дуже близька мені й університет допоможе мені здобути професію, — зізнається студентка кафедри обліку і оподаткування Єлизавета.

— Обрав облік і оподаткування, адже це хороша спеціальність, з нею можна отримати місце роботи будь-де, хорошу зарплатню, кар’єрний ріст, — пояснює свій вибір Назар, студент кафедри обліку і оподаткування

— Я обрав спеціальність «Комп’ютерні науки». Тому що вважаю, що майбутнє за технологіями, в майбутньому набагато простіше буде вирішувати якісь завдання, ніж в теперішній час. І висока заробітна плата буде, — говорить Щепан-Фрацішек, студент кафедри інформаційних технологій

— Обрала спеціальність «Комп’ютерні науки». Я поступила сюди через кілька причин: ця спеціальність є престижною, має багато перспектив у майбутньому, дає можливість працювати вдома і, звичайно, вона високооплачувана, — зазначає студентка кафедри інформаційних технологій Каріна.

— Я обрав спеціальність «Економіка», тому що це в перспективі престижна робота, високооплачувана та логічно, що в майбутньому буде ще вигіднішою, — розповідає студент кафедри економіки Євгеній

— Вивчатиму фінанси, банківську справу та страхування. Мені сподобалась спеціальність і вирішив вибрати фінанси. впевнений, що не пошкодую, — говорить Ігор, студент кафедри фінансів, банківської справи та страхування

— Я в школі обожнювала математику й подумала, що і тут щось можливо вийде. Думаю, все буде добре, — посміхається Ганна, студентка кафедри фінансів, банківської справи та страхування.

Саме для того, щоб розповісти студентам про організацію освітнього процесу, дозвілля, відпочинку, поселення в гуртожитки, правила поведінки в університеті тощо, на факультетах відбуваються батьківські збори, під час яких майбутніх студентів та їхніх батьків декани й куратори детально знайомлять з особливостями студентського життя, налаштовують на необхідність відповідально ставитися до навчання.

— На факультеті економіки і підприємництва сьогодні відбулися збори студентів освітнього рівня бакалавр, які зараховані на навчання у 2024 році. Відповідно, керівництво факультету та професорсько-викладацький склад довели до відома молодого поповнення основні питання, пов’язані з організацією освітньої діяльності, питання безпеки й інші аспекти функціонування факультету, окреслили плани на початок навчального року. Раді всіх вітати в стінах нашого університету та на факультеті економіки і підприємництва, — говорить Юрій ЦИМБАЛЮК, декан факультету економіки і підприємництва Уманського НУС.

Першокурсники факультету економіки і підприємництва, а також їхні турботливі батьки дізнались: про систему оцінювання в університеті; освітні програми та систему АСУ, Moodle; розклад та навчальне навантаження; розташування навчальних корпусів і вже рідних кафедр, деканату; можливості творчо розвиватись, долучившись до участі у хореографічних чи вокальних колективів; перспективи вдосконалюватись фізично на спортивних секціях; про активне студентське дозвілля; волонтерську діяльність тощо. Також декан факультету Юрій ЦИМБАЛЮК познайомив студентів з їхніми кураторами, керівниками кафедр, викладачами.

Перший крок у доросле життя вже зроблено. Бажаємо успіхів у навчанні та яскравого й незабутнього студентського життя!