17.10.2024 19

Права й обов’язки: Студенти Уманського НУС поспілкувалися з правоохоронцями

17 жовтня в Уманському національному університеті садівництва відбулася зустріч студентів з представниками національної поліції.

Присутніх привітала помічник ректора Валентина ЧЕРНИЧЕНКО. Вона зауважила, що знаючи законодавчу базу та поєднуючи моральні якості, легко залишатися свідомою людиною та наближати перемогу, в той час, коли наші воїни-захисники дають нам таку можливість та надала слово старшому інспектору ювенальної превенції Сергію КОВАЛЕНКУ та капітану поліції Яні КОСОЧУК.

Права й обов’язки: Студенти Уманського НУС поспілкувалися з правоохоронцями

Відповідальність, яку суспільство несе в соціум, має важелі для досягнення миру та стабільності в країні. Присутні дізналися про 5 видів відповідальності: дисциплінарна, матеріальна, адміністративна, фінансова та кримінальна. Дізналися про боулінг — тривале цькування, залякування, агресивне переслідування особи освітнього процесу з боку інших представників колективу. Поліцейські розповіли, з якими загрозами можна зіткнутися у віртуальних спільнотах, які «легкі гроші» злодії пропонують за спалювання автівок, і пояснили, чому таким чином підліток сприятиме ворогу. Діяльність Національної поліції охоплює також і сферу безоплатної правової допомоги, тому поліцейські наголосили, що відповідальність кримінальну чи адміністративну нести доведеться обов’язково, незнання закону не звільнить від покарання, тому варто бути законослухняними громадянами.

Громадянин України, особливо у складний для держави час, з раннього віку має знати права й обов’язки, поважати права та свободи інших громадян, усвідомлювати ступінь важливості та відповідальності дотримання принципу верховенства Права та Закону в державі.