08.07.2016 1489

Приборкання тахеометра - репортаж з польових занять

Студенти, що навчаються за напрямком "Геодезія, картографія та кадастр" не просто мають засвоїти роботу із геодезичними приладами. Прилад має підкоритися майбутньому інженерові, продемонструвати всі свої здібності і можливості. "Робота з геодезичними інструментами - це навички, якими геодезист має володіти досконало!" - так часто повторює викладач геодезії доцент Михайло Шемякін своїм підопічним. Тож, практичні заняття з геодезії на другому курсі перетворюються на приборкання дикого і норовливого звіра - тахеометра "Trimbl 3305".

Звичайно, польовим заняттям передувало ретельне вивчення приладу, його побудови, сильних і слабких сторін, параметрів і меж його роботи. Сучасні електронні геодезичні прилади це, насправді, універсальні вимірювальні станції, що можуть визначити величезну кількість параметрів і значень. І лиш той, хто знає прилад від першого до останнього гвинтика зможе опанувати весь цей масив даних. Так що, просто «селфі» на фоні приладу нічого не дасть.

Приборкання тахеометра - репортаж з польових занять

Треба взяти прилад руками, покрутити його, встановити і зняти, знову встановити. Навіть помістити прилад у кейс треба вірно. І не думайте, що це так просто!

Приборкання тахеометра - репортаж з польових занять

Під час навчання потрібно пройти всі етапи і процеси підготовки прилада до роботи, його встановлення в робоче положення, орієнтування і горизонтування.

Приборкання тахеометра - репортаж з польових занять

Нарешті, прилад встановлено на штатив, і починається перший етап робіт - горизонтування. Два гвинти, потім третій; знову два, а за ними третій. І так до тих пір, поки впертий "Trimbl 3305" не підкориться невмілим і невпевненим рукам і не стане в потрібне положення. Так поступово, потихеньку, із студента-початківця виковується спеціаліст-віртуоз.

Приборкання тахеометра - репортаж з польових занять

Прилад встановлено, і можна проводити перше включення. Студенти-землевпорядники Уманського НУС починають свої перші сеанси роботи із електронним тахеометром.

Приборкання тахеометра - репортаж з польових занять

Пройде зовсім небагато часу, і ці хлопці та дівчата стануть геодезистами, маркшейдерами, землевпорядниками і картографами. Бо кожна велика дорога починається із першого кроку. Перший крок зроблено - вперед, до сяючих вершин знань і широких морів умінь!