10.11.2021 273

Професійне свято повелителів цифр і бухгалтерських проводок

10 листопада 1494 року у Венеції була опублікована книга Луки Пачолі (Luca Pacioli) «Все про арифметику, геометрії і пропорції» (Summa de Arithmetica, Geometria, Proportioni et Proportionalita), в якій автор спробував підсумувати знання про математику того часу. Одна з глав книги називалася «Про рахунки і інші записи» (Particularis de computis et scripturis) та містила докладний виклад бухгалтерської справи Венеції. Це була перша друкована праця про метод подвійного запису у бухгалтерії; доробок, який пройшов крізь століття та став основою створення сучасної бухгалтерії. І саме тому нині світ 10 листопада відзначає Міжнародний день бухгалтерії (International Accounting Day).

Шановні наші, дорогі спеціалісти, фахівці бухгалтерської справи, професорсько-викладацький склад кафедри обліку і оподаткування та надія нового витка бухгалтерії України – студентство! Долучаючись до міжнародної ініціативи, щиро вітаємо вас із професійним святом! Здоров’я вам і вашим сім’ям та всіляких гараздів, неперевершених точних звітів, сталих провідницьких знань у сфері бухгалтерського обліку! Міцно тримайте під контролем кожну цифру й отримуйте задоволення від своєї праці!