12.07.2024 208

Профспілка АПК – на варті мінної безпеки агросектору

Профспілка працівників агропромислового комплексу України об'єднує трудівників різних підгалузей АПК: сільського господарства, харчової та переробної промисловості, сільських будівельників, меліораторів, маючи на меті, навіть у воєнний час, дбати про безпеку громадян і підтримувати аграрний сектор держави.

Профспілка АПК – на варті мінної безпеки агросектору
Профспілка АПК – на варті мінної безпеки агросектору

12 липня в Уманському національному університеті садівництва відбулася зустріч з уповноваженими: Уманської РПО працівників АПК, Профспілки працівників агропромислового комплексу України, Черкаської обласної профспілкової організації працівників агропромислового комплексу.

Важлива місія членів АПК України на сьогодні має на меті попередити цивільних про небезпечні вибухові пристрої, в яких захлинається країна сьогодні.

Профспілка АПК – на варті мінної безпеки агросектору
Профспілка АПК – на варті мінної безпеки агросектору

Зустріч розпочала Марагарита ПАРУБОК, очільниця профспілкового осередку УНУС, подякуваши адміністрації університету та присутнім за можливість навчатися життєво необхідним і важливим речам.

Керівниця Уманської РПО працівників АПК Варвара ГАРКАВА представила загалу гостей, розповівши про тренінг від профспілки працівників АПК.

Світлана САМОСУД, яка нині очолює Профспілку працівників агропромислового комплексу України, подякувала присутнім за цікавість до важливої нині теми, адже обізнана людина – завжди в безпеці.

Марина ГОРЛАЧ, очільниця Черкаської обласної профспілкової організації працівників агропромислового комплексу, наголосила, що  безпечні та розміновані території є основою для відновлення життєдайності громад та аграрного сектору, соціальної інфраструктури й економічної активності української спільноти.

Профспілка АПК – на варті мінної безпеки агросектору
Профспілка АПК – на варті мінної безпеки агросектору

Роздатковий матеріал із важливими темами, актуальними для сьогодення, зокрема Профспілкова абетка (TRADE UNION HANDBOOK) AntiCopyright представляє інформацію, що дозволяє захищати інтереси працівників, зайнятих у  сільському господарстві, на виробництві,  на переробці продуктів харчування та напоїв, в готельному, ресторанному обслуговуванні і в сфері громадського харчування.

Компанія IUF веде свою історію з 1889 року, об’єднуючи понад 400 профспілок у 128 країнах світу – це близько 2,6 мільйонів членів. Штаб-квартира IUF знаходиться в Женеві, Швейцарія. Членство в IUF відкрите для всіх демократично влаштованих професійних спілок, незалежно від їх політичної та ідеологічної орієнтації, а фундаментальним принципом діяльності IUF є міжнародна робоча солідарність і зобовʼязання сприяти реалізації та захисту профспілкових прав і прав людини в цілому. Організація виступає проти всіх форм експлуатації і гноблення.

«Мінна безпека. 10 кроків до життя» - тренінг від Профспілки працівників АПК за підтримки Міжнародної організації IUF та Швейцарської гуманітарної організації Vanforlive. А ще - інформування членів профспілки та трудових колективів агропромислового комплексу про принципи дії вибухонебезпечних предметів.

Профспілка АПК – на варті мінної безпеки агросектору
Профспілка АПК – на варті мінної безпеки агросектору

Тренери Влад РІЗНИК - голова Молодіжної ради Київської обласної ради профспілок  та Андрій ПОПОВ - голова Донецької обласної організації профспілки працівників АПК, сертифіковані ДСНС України, передали присутнім роздруковані пам’ятки «10 кроків до життя», що містять 10 правил поводження людини при зустрічі з  вибуховими чи підозрілими пристроями. Уповноважені ДСНС детально розповіли про характеристики мін, снарядів, бомб; про алгоритм поводження з ними під час виявлення. Унаочнили більшість із обговорюваних вибухонебезпечних предметів, макетами-двійниками ознайомивши присутніх з офіційним та неофіційним маркуванням вибухонебезпечних територій. Викладачі і працівники Уманського НУС мали нагоду в рамках тренінгу переглянути відеоролик по розмінуванню територій України швейцарською розмінувальною машиною Digger. Агрегат досить потужний, аби з дистанційним керуванням перевіряти і убезпечувати простори українських нив. Техніку для розмінування територій, що були забруднені мінами, касетними боєприпасами та вибухонебезпечними предметами, використовують в Україні з вересня 2023 року.

Дякуємо організаторам і присутнім за корисний тренінг, що неодмінно вбереже життя мільйонів українських військових і цивільних, адже лише кожен особисто несе відповідальність за власну безпеку. І лише аграрна родина - забезпечує продовольчу безпеку всієї країни. Разом до Перемоги!