31.10.2022 173

Раціональність сьогодні – шанс життя на перспективу

Уманський національний університет садівництва протягом усього періоду свого функціонування пропагував серед молоді та незмінно дотримувався правил раціонального природокористування. А тому університетська спільнота вважає, що Міжнародний день економії є цілком виправданим і необхідним святом, що нагадує кожному про те, що кожна його дія має наслідок на перспективу для майбутніх поколінь.

Війна кожного українця змусила задуматися: наскільки раціонально ми споживаємо? Чи дійсно наші дії сьогодні спрямовані на те, щоб дати шанс українцям прийдешнього побачити всю ту красу, що оточує нас нині? Мати такі ж можливості, які ми маємо сьогодні? Термін «економія» трактується як «бережливість» або «ощадливість». І якщо до 24 лютого ми найчастіше асоціювали його з грошима та фінансовим сектором, то зараз ми зрозуміли цінність буденних ресурсів: електроенергії, води, природнього газу й інших, без яких наше життя зупиняється та завмирає.

Інтернаціональний спеціалізований конгрес, який вперше відбувся 27 жовтня 1988 року в Мілані між представниками ощадних банківських інститутів всіх країн, тривав до 31 жовтня. Така тривала дискусія була зумовлена пошуком напрямів скорочення споживання, що прямувало до критичних позначок. Результатом обговорення стало рішення важливості для міжнародної спільноти жорсткої економії абсолютно всіх життєво необхідних ресурсів соціуму: часу, побутових речей, сил, природніх ресурсів, грошей, накопичень (заощаджень). Тож уже у 1989 році Міжнародний день економії був офіційно закріплений директивою ООН«на згадку про перші збори ощадних банківських інститутів всіх країн».

Нині всесвітньою спільнотою прийнято за раціональну традицію офіційно відзначати цей день. І для нас, українців, він має стати черговим нагадуванням про впровадження у повсякденне життя безумовного й обов’язкового правила бережливого ставлення та розумного споживання.

Шануймо земні блага та вміло використовуймо їх, адже наше дбайливе ставлення до оточення неодмінно збагатить кожного мешканця світу!

Пресцентр Уманського НУС