Радіодиктант єдності об’єднує українську націю
Уманський національний університет садівництва та його колектив – активні інвестори у грамотність нації. Тож і нині університетська спільнота долучилася до когорти тих, хто прагне підвищувати рівень знань і обізнаності з рідної мови. Ректорат, викладачі та студенти взяли участь у події, що відзначила присутніх спільним прагненням любові та шани до української мови – Радіодиктанті національної єдності.
Україна нині поглинута виром воєнних баталій. Однак, незважаючи на це, вона стійко лишається країною, де мова завжди була не лише засобом спілкування, а й об'єднуючим фактором, що сприяє формуванню національної ідентичності. Бажання колективу Уманського НУС стати до кола об’єднувального ланцюжка у прагненні розвивати культуру та зберігати нашу мовну спадщину ініціює та підтримує вже багато років поспіль ректор Уманського НУС Олена НЕПОЧАТЕНКО, а для університетської громади Радіодиктант національної єдності стає щороку особливою та важливою подією.
Сьогодні мільйони українців у різних куточках світу збираються, щоб разом взяти участь у Дні мови української писемності та мови. Свято символізує прагнення нації зберегти та вдосконалити рідну мову, вшанувати історію та культурну спадщину. А Радіодиктант національної єдності є символом українського патріотизму та гордості, актуальністю та новизною текстів щороку вражаючи учасників до сліз.
Цьогоріч Радіодиктант називався «Дороги України». Авторкою тексту стала поетеса, перекладачка, прозаїк, лауреатка Шевченківської премії Катерина КАЛИТКО. Читав текст актор, театральний режисер, виконавець ролі Івана Довбуша у популярному фільмі «Довбуш» Олексій ГНАТКОВСЬКИЙ. «Дороги України» – це щира сповідь кожного про стан країни в сьогоденні. На аркушах паперу сьогодні присутні словами вималювали реалістичну картину подій в Україні. І щиро можемо стверджувати: здолати можна все, поки ми живі та разом, поки маємо спільні цілі, поки б’ються серця. І ми надалі топтатимемо дороги, які об’єднують всю зранену Україну. І неодмінно зцілимо нашу державу «нитками любові», які обов’язково стануть «дорогами щастя», що об’єднають родини, друзів, колективи, націю.
Шановні колеги, викладачі та студенти! Дякуємо кожному, хто знайшов час і сміливість взяти участь у важливій події, яка закликає нас долати бар'єри та разом підтримувати рідну мову та національну ідентичність. Таким чином ми спільно робимо внесок у збереження та розвиток мови.