25.12.2023 236

Різдво – свято добра та любові

Спільнота Уманського національного університету садівництва віддає належне національним традиціям. Особливо таким надважливим, як святкуванню Різдвяних свят. Зважаючи на війну на теренах держави, яку мужньо стримують захисники та захисниці України, університетська спільнота з надією та сподіваннями працює на шляху до української Перемоги. І впевнена, що головним приводом для радості є життя, і це найважливіше, що треба для радості.

Для кожного нині Різдво визначається культурними, релігійними й особистими переконаннями. Та для чисельних вірян воно є головним з низки релігійних свят, адже символізує початок нового життя. Свято народження Ісуса Христа, Спасителя світу – це час для поповнення та вшанування духовної скарбниці роду, що цілюще впливає на увесь родовід. надає сили для життєвого шляху у любові та радості.

Різдво – традиційний час, коли люди, враховуючи традиції й обряди, що передаються від дідів-прадідів, збираються в родинному колі, обмінюючись подарунками смакують традиційними стравами, насолоджуються сімейним затишком. Однією з прадавніх традицій українців є ставити на Різдво на покутті обжинковий сніп, дідух, дідочок, що символізує достаток, родючість: «…в основі цього звичаю – світоглядні уявлення наших предків-землеробів, які вважали, що у рослинах, які культивували самі, живе дух рослинності. Через те був такий жниварський звичай: коли закінчували жати жнива, то на полі залишали декілька колосків, або сніп, який заламували. Він називався «спасова борода», або його звали «дідо». Він приносив щастя родині та забезпечував ситість роду на увесь рік», – свідчать етнологи. Таку традицію підтримує й аграрна родина Уманського НУС, зберігаючи кращі здобутки попередників у справі вирощування хліба. Адже колектив закладу освіти є носієм і оберегом традицій і звичаїв українського народу.

Різдво – це час, коли доля дарує тепло і увагу тих, хто тебе любить. Тож подарунки та час спілкування у родинному колі є не марно витраченими у цей період – вони несуть з собою не просто психологічну підтримку, а й магічну силу «оберега» для людини.

Наразі війна в Україні розставила правильні акценти на людських цінностях. І щодобово дбаючи про добробут і шлях до миру в країні, традиційно ми маємо використати чарівний Різдвяний час для благодійних і добрих справ. Тож дружні та щирі освітяни, колеги і молодь університету садівництва, з вірою в добро творять його навколо себе, даруючи можливість оточенню вірити у силу людини та її можливість здійснювати мрії.

Шановні земляки! Плекаймо надію на щасливі та благословенні свята! Хай кращі цінності людства реалізуються в наших діях сьогодні та стануть надалі стабільним миром для наших дітей. Об'єднання добра та любові, миру та терпіння, взаємодопомоги та взаємоповаги людства – це та міцна броня, щит, міць і основа не лише Різдвяних див, а й усього нашого буття.

Вітаємо з Різдвом! Хай буде життя і хай стане воно мирним! Христос народився! Славімо його!