26.04.2020 617

Роковини Чорнобильської трагедії

Роковини Чорнобильської трагедії
Роковини Чорнобильської трагедії

Вже навіки залишиться в історичній минувшині України день, що розділив життя сучасного світу в цілому та українців зокрема на «до» та «після». Цим трагічним днем, коли атом перестав бути мирним, а плин часу на секунду зупинився, зафіксувавши момент переваги людської недбалості над обережністю та відповідальністю, що змінила світ назавжди, стало 26 квітня.

Відтоді 26 квітня в Україні вшановують роковини однієї з найпотужніших техногенних катастроф сучасності і героїзм усіх, хто брав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Їхній подвиг – зразок історичного літопису мужності, адже невидимий ворог був нещадним і безапеляційним, а ще – неймовірно підступним, адже вражав без жалю та попередження не лише вогнеборців у вже далекому 1986-му, а й сучасників нині.

Ця катастрофа не лише кардинально змінила довкілля та спосіб життя, а й поставила перед людським суспільством безліч проблем, які й досі повністю не вирішені. Адже сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря унаслідок аварії в Чорнобилі, була в 30-40 разів більшою, ніж під час вибуху атомної бомби в Хіросімі.

Багатьох очевидців даної катастрофи вже давно немає серед живих, тисячі загубили здоров’я, переживаючи страшні наслідки катастрофи.

І нині ми вшановуємо пам'ять численних жертв тієї страшної трагедії, яка, насправді, не має строку давності. Адже саме ми маємо дбати про те, щоб наші діти, майбутні покоління, мали змогу жити у світі екологічної чистоти, а подібні трагедії ніколи не повторилися.

Доземний уклін всім ліквідаторам наслідків страшної катастрофи, схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, чиї життя обірвав смертоносний атом… Пам’ятаємо…

Ректорат

Профком