21.10.2015 1049

Розробка напівавтоматичного режиму роботи зерносушарки

Для розробки алгоритму  автоматизації  зерносушарки державне науково-виробниче підприємство «Ельдорадо» безкоштовно передало  кафедрі технології  зберігання та переробки зерна два комплекти приладів з визначення вологості зерна в потоці. Ринкова вартість  обладнання становить 60 тис. грн. Вологоміри встановлено  на діючу модель зерносушарки шахтного типу, що спроектована та зроблена викладачами кафедри Г.В. Ткаченком та П.О. Кравчуком і  устаткована в лабораторії технологічного обладнання (аудиторія №6).

Рис. 1 Зовнішній вигляд зерносушарки
Рис. 1 Зовнішній вигляд зерносушарки

Переважна більшість обладнання для автоматизації зерносушарки виготовлена вітчизняними виробниками. Вдалося домовитися з директором  ТОВ «Мікрол» м. Івано-Франківськ про знижу в 50% на обладнання, за умови його використання з навчальною метою.

Рис. 2 Креслення лабораторної  зерносушарки виконане за допомогою графічного редактору «КОМПАС».
Рис. 2 Креслення лабораторної зерносушарки виконане за допомогою графічного редактору «КОМПАС».

Рівень зерна в надсушильному бункері контролюється ємкісними датчиками рівня зерна  ВБШ-03 (КОПП "КОНТАКТ" УТОГ м. Київ), джерелом живлення яких є блок живлення БПС24-2К   (ТОВ «Мікрол» м. Івано-Франківськ).   Агент сушіння  зерна формується в теплогенераторі  "Термія  9000" (ПАТ «Маяк» м. Вінниця), вентилятор якого замінили на   ВО 06-300 №2,5 (ТОВ «Укрвентсистеми»   м. Харків). Оберти вентилятора регулюються частотним перетворювачем CFM-110 («АС Привод» м. Харків). Електричний струм живлення  теплогенератора надходить від трифазного  електронного реле  (“Fotek” Тайвань).

Температура зерна та агента сушіння вимірюється термометрами опору ТСМ-50 (НВФ «Регмік» м.Чернігів).  Алгоритм роботи логічно-програмованого контролера МИК-51Н (ТОВ «Мікрол» м. Івано-Франківськ) розроблений  за допомогою прикладної програми Alfa 2.0 на мові програмування функціональних блокових діаграм (FBD).  Логічно-програмований контролер з’єднаний з персональним комп’ютером  за допомогою блоку перетворення інтерфейсів БПИ-52 (ТОВ «Мікрол» м. Івано-Франківськ). Для  візуалізації роботи та керування зерносушаркою встановлена панель оператора (Weintek  MT8070IE Тайвань). Автоматизоване робоче місце оператора зерносушарки розроблене за допомогою програмного пакету  SCADA Visual Intellect для керування з допомогою персонального комп’ютера або EasyBuilder8000 –  панелі оператора.

Рис. 3 Керування роботою зерносушарки з мережі Інтернет
Рис. 3 Керування роботою зерносушарки з мережі Інтернет

 

Геннадій Ткаченко, викладач 

кафедри технології зберігання і переробки зерна