09.11.2015 755

Секційне засідання кафедри соціально-гуманітарних і правових дисциплін «соціальні, філософські та політичні проблеми формування громадянського суспільства в Україні»

У рамках V Всеукраїнської науково-практичної конференції «Менеджмент ХХІ століття: проблеми і перспективи» на кафедрі соціально-гуманітарних і правових дисциплін відбулося секційне засідання за напрямом «Соціальні, філософські та політичні проблеми формування громадянського суспільства в Україні».

У роботі секції взяли участь 15 студентів та 11 викладачів. Всього на секції було заслухано та обговорено 9 доповідей. Були розглянуті актуальні проблеми суспільного розвитку, які мають важливе методологічне значення для осмислення процесів, що відбуваються в сучасному світі.

Розглядалися питання, присвячені розвитку демократичних процесів в Україні, основні ідеї формування громадянського суспільства, етнозберігаюча функція українознавства та її роль в подоланні комплексу малоросійства.

Велика увага була приділена дослідженню психологічних передумов і показників успішності студентів у навчально-професійній діяльності та реформі вищої освіти України.

Також розглядалися проблеми загальнолюдських та релігійних цінностей як основи духовності українського народу. Порушувалися проблеми туристичного краєзнавства. Висвітлювалися благодійність і меценацтво як чинники створення відповідних некомерційних суб’єктів господарювання та їх історичний шлях виникнення.