15.03.2016 1159

Шахи - гра для інтелектуалів

Шахи - настільна логічна гра зі спеціальними фігурами на 64 - клітинній дошці для двох суперників, що поєднує в собі елементи мистецтва в частині шахової композиції, науки і спорту. Це офіційне трактування, а насправді це неймовірно захоплююча гра для інтелектуалів.

Шахи - гра для інтелектуалів

Вважається, що історія шахів налічує не менше півтори тисячі років. Відомо безліч версій, що пояснюють розвиток шахів і їх поширення в усьому світі - «індійська», «візантійська» й інші.  В шахи грали ще в Індії в VI століття нашої ери. Згодом гра поширилась в Південно-Східну Азію, Таїланд і Японію. В IX-X століттях гра поширилась в Європу і Африку. Європейські гравці продовжили модифікацію гри, в результаті до XV століття були ті правила, які сьогодні відомі як «класичні». Остаточно правила були стандартизовані в XIX столітті, коли стали систематично проводитися міжнародні турніри. З 1886 року розігрується звання чемпіона світу з шахів. З 1924 року існує Міжнародна шахова федерація - ФІДЕ, під егідою якої, починаючи з середини XX століття, проводиться більшість міжнародних змагань. Гра в шахи поширена серед студентської молоді Уманського національного університету садівництва.

10 березня в місті Умань відбулись змагання з шахів 2015 – 2016 навчального року серед вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації.

Команду Уманського НУС представляли:

- Андрущак Владислав - 41 - ф група;

- Мельник Михайло      - 12 - п група;

- Костинчук Катерина   - 11 - м група.

Відділ з питань фізичної культури і спорту Уманської міської ради нагородив команду грамотою. Кафедра фізичного виховання і психолого-педагогічних дисциплін вітає учасників змагань та бажає подальших успіхів.

Кафедра фізичного виховання

та психолого-педагогічних дисциплін