15.05.2022 715

Сім’я – основа роду та нації

Сім’я – першоджерело життя для кожного. Виплекана у дбайливому колі дитина стає щасливою у дорослому житті та будує свою власну сім’ю за батьківським прикладом. Так створюється суспільство.

Спільнота Уманського національного університету садівництва – це сім’я, яка пройшла випробування роками та подіями. Щороку вона поповнюється новими членами, оновлюючись та осучаснюючись. І в цьому поєднанні усталених традицій і свіжих думок і поглядів її неповторна сила. Хтось увійшов до університетської родини першим, а для когось це вже сімейна традиція та всіх нас об’єднують спільні риси: любов до праці, чесність і готовність розвиватися.

В українському соціумі сім’я була опорою роду. Кожна родина мала свої усталені звичаї, яких набували та притримувалися поколіннями. Дбайливо, як священну молитву передавали інформацію про предків від старшого покоління молодшому; навчали бути відповідальними, працьовитими, щирими, справедливими. З крупинок вибудовували все те, що ми нині ідентифікуємо як особливості української нації…

Так було… Допоки сусіди-загарбники не накинули неситим оком на родючі землі, вирішивши викорінити, знищити плекану століттями автентичність: мову, культуру, пам'ять роду, родинні цінності. Планомірно, виморюючи голодом, стираючи цінні спогади довгою дорогою та північними землями, улесливо насаджуючи міфи про «братство» та «єдність народів», винищували українську сім’ю, затоптуючи чоботом німого рабства та покори все те, що могло ідентифікувати національну та родинну приналежність.

Цьогорічний міжнародний день сім’ї українські родини зустрічають у тривозі та смутку. Адже війна, що вирує на землях нашої держави, одні родини зміцнила – спільними думками чи горем, а інші роз’єднала, бо ж багаторічні зусилля недругів дали свої плоди. Але ми всі маємо пам’ятати: у кого жива пам'ять про його коріння, той знає шлях розвитку на майбутнє. І ми, українці, впевнені: наша воля та незалежність – це не просто прагнення. Це сенс життя. Це наша самобутність. Це незламний дух предків.

Зі святом, з Міжнародним днем сім’ї! Хай міцними та чисельними будуть ваші родини, живучи у мирі та благополуччі на мирній землі благословенної і процвітаючої України!

Пресцентр Уманського НУС