20.02.2022 1186

Справедливість – основа розвитку суспільства

Справедливість – основа розвитку суспільства
Справедливість – основа розвитку суспільства

Рівність чи справедливість – що важливіше? Багато хто обожнюють ці слова, не заглиблюючись у їх глибинну сутність. Але ж вони надто різні, щоб бути тотожними. І хоча обидва терміни означають перспективні можливості, рівність це скоріше про відсторонення і певне ігнорування особливостей, а от справедливість – це про мудрість, вдумливість, пошук правди. І особливу категорію справедливості становить соціальна її складова, яка є свідченням здорового розвитку суспільства.

Вперше Всесвітній день соціальної справедливості був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН від 26 листопада 2007 року, а з 2009 року відзначається щорічно міжнародним співтовариством. Його мета – прагнення передати динаміку здорового процесу формування принципів побудови успішного суспільства та благополуччя його громадян. Українці мають нагоду акцентувати свою увагу у напрямку соціальної справедливості з 4 листопада 2011 року, адже саме тоді на теренах держави з’явився Указ що до встановлення 20 лютого нового загальнодержавного свята – Дня соціальної справедливості.

На реалізацію соціальної справедливості у суспільстві впливає наявність політичних аспектів і законодавчої системи, а дієвий механізм соціальної й економічної підтримки реалізує сам принцип соціальної справедливості. Саме справедливість – одна з найважливіших цінностей життя суспільства, що «передбачає урівноваженість прав і обов’язків громадян… і є одним з принципів права та найважливішим принципом правової держави». Справедливий закон втілює ідею рівної для всіх свободи – «робити все, що не обмежує свободи інших і не завдає шкоди, а також не заборонене законом». Знання та розуміння законів, прав і свобод є основою сучасного життя, а тому освіта є головним чинником для успіху людини. Тобто значною мірою соціальна справедливість починається з особистісного бажання мати захищеність і готовності підвищувати рівень обізнаності для отримання благ в соціумі.

Шановна університетська спільното! Ваші прагнення підвищувати свої інтелектуальні рівні є ідеальною рисою сучасної людини, а слідування мудрості, істинному знанню, порядку речей, законам – шляхом досягнення соціальної справедливості, процесом формування принципів побудови успішного суспільства і благополуччя його громадян. Побажаймо ж усім нам миру у всіх його проявах, глибоких знань, що породжують мудрість, і прогресивного розвитку на основі соціальної справедливості.

Пресцентр Уманського НУС