28.10.2015 1052

Студенти факультету агрономії відзначили День визволення України від фашистських загарбників

28 жовтня – День визволення України від фашистських загарбників. З метою вшанування цієї дати студенти факультету агрономії 32-аг та 54-нм груп відвідали музей І.Д. Черняховського, що знаходиться в с. Оксанино Уманського району.

Іван Данилович Черняховський – радянський воєначальник, двічі Герой Радянського Союзу, в роки Другої світової війни командував 60-ю армією Воронезького фронту, згодом – Першого Українського фронту, генерал-лейтенант, командувач військами 3-го Білоруського фронту, генерал армії.

У музеї І.Д. Черняховського діють постійні експозиції історико-етнографічного напрямку, присвячені життю і діяльності видатного полководця та змінна, присвячена сільському сьогоденню. Музей систематично поновлює свій експонатний фонд, накопичує матеріали з історії села та окремих його родин від найдавніших часів до сьогодення, спілкуючись із науковими, освітніми та художніми установами України та зарубіжжя. студенти з цікавістю слухали розповідь про видатного полководця. Особливо їх вразило те, що Іван Данилович у 38 років вже був генералом армії та командував фронтом.

Уманщина пишається своїм славним сином. Пам’ять про нього вкарбована в граніті та бронзі – його погруддя встановлено в Умані та с. Оксанино, місцеве господарство носить його ім’я. Тут також встановлено пам’ятник полководцю.

Леся Вишневська, Сергій Рогальський, куратори

академічних груп,  доценти кафедри рослинництва