31.03.2017 602

Студентський актив факультету плодоовочівничтва, екології та захисту рослин провів акцію до всесвітнього дня боротьби з туберкульозом

24 березня весь світ відзначав Всесвітній день боротьби з туберкульозом, цьогорічним гаслом якого є заклик «Єднаймося задля ліквідації туберкульозу!».

Підтримали цей меседж і студенти факультету плодоовочівничтва, екології та захисту рослин, влаштувавши до памятного Дня інформаційну акцію .

Студенти проінформували, що близько 1/3 населення світу інфіковані туберкульозом. В минулому році ВООЗ повідомила, що в 2015 році 10,4 млн. осіб захворіли на туберкульоз, в т.ч. – 1млн. дітей, 60% з них проживають в Індії, Індонезії, Китаї, Нігерії, Пакистані, Південній Африці. 87% нових випадків зареєстровані в 30 країнах: 61% - в Азії, 26% - в Африці. У 480 тис. осіб розвився мультирезистетний туберкульоз. Померли 1,8 млн. осіб, в т.ч. 210 тис. дітей, з них 400 тис. – особи з ВІЛ, в т.ч. 40 тис. дітей (35% випадків смерті серед ВІЛ-інфікованих викликані туберкульозом). У 2015 році туберкульоз був однією з 10 основних причин смерті в світі.

В Україні недовиявляється близько 25% випадків захворювання на туберкульоз. За оцінками  ВООЗ, в Україні захворюваність на дану недугу складає 94 випадки на 100 тис. населення, проте виявляють лише 70,5 випадків на 100 тис. населення. Також Україна входить до п’ятірки країн світу з найвищим показником мультирезистентного туберкульозу,  тобто захворювання,  стійкого до  протитуберкульозних препаратів. У 2015 році виявлено 6878 таких випадків, в той час як за даними ВООЗ  – 13 000 випадків, що, знову ж таки, свідчить про низький рівень виявлення хвороби.

З  метою попередження захворювання на туберкульоз студентство порадило:

1. Щорічно проходити флюорографічне обстеження (доросле населення);

2. Не нехтувати туберкулінодіагностикою;

3. Робити щеплення;

4. Дотримуватися правил особистої та громадської гігієни;

5. Раціонально харчуватися, займатися фізкультурою, гуляти на свіжому повітрі;

6. При появі вище зазначених симптомів негайно звертатись до лікаря.

Тетяна Пушкарьова-Безділь, заступник декана з виховної роботи студентів факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин