29.01.2024 157

Світла пам'ять Героям Крут

Колектив Уманського національного університету садівництва щорічно 29 січня вшановує День пам’яті Героїв Крут. Ця дата висічена на скрижалях історії української держави та нації як один з найвеличніших прикладів героїзму і самовідданості: взимку 29 січня 1918 року, біля невеликого українського села Крути, що на північ від Києва, відбувся бій, що став символом боротьби за незалежність і суверенітет України.

Битва між військами Центральної Ради й армією більшовицької росії, на жаль, стала фатальною для українських військових частин, адже вони не мали ні належного озброєння, ні  чисельної переваги сил, ні необхідного практичного досвіду – на марші стояли переважно молодь і студенти. Обставини, в які потрапили молоді юнаки-курсанти та героїчний їх супротив у історичній дійсності є доведенням звитяги українців, а також їх споконвічне прагнення до волі, свободи, незалежності. І хоча внаслідок цього бою війська Центральної Ради зазнали поразки, історичною справедливістю вони визнані героями, оскільки виступили проти переважаючих сил у важких умовах і змогли стримувати їх наступ тривалий час.

Герої Крут донині є символом героїзму та національної ідеї, а їх героїчний спротив – свідченням героїчного протистояння ворогу. Актуальним даний приклад є й у сучасну добу героїчного протистояння українського народу російському окупаційному воєнному вторгненню, адже підкреслює значущість таких подій для історичного розвитку подій.

Університетська спільнота глибоко шанує і береже спомини про історичні дати, а також стоїть на сторожі пам’яті та знання фактів і правдивих свідчень історичних подій. Тому що кожен університянин переконаний:  знання подій днів минулих обов’язково допоможе народу не повторювати помилок у теперішньому часі та в майбутті. А ще допоможе бути, як то кажуть, у всеозброєнні: згуртованими, освіченими, самодостатніми, міцними, вільними, сміливими заступниками власного успішного життєпису.

Світла пам’ять Героям Крут і всім Героям сучасності, які полягли за незалежність та суверенітет України. Схиляємось у жалобі, пам’ятаємо…