11.03.2016 1049

Свою Україну любіть!

10 березня за ініціативи кафедри соціально-гуманітарних і правових дисциплін відбувся літературно-мистецький захід «Свою Україну любіть!», присвячений Дню пам’яті Т.Г.Шевченка.

Потрапивши до аудиторії, одразу звертаєш увагу на різноманіття квітів на рушниках. Сонячні промені виокремлюють образ на портреті. То вони плекають Тараса. Та й сам портрет незвичайний. У ньому зібрані гармонія, мужність; образами-символами вишиті маки та колосся.

Свою Україну любіть!

На захід зібралися студенти різних факультетів (переважно першого курсу), чиї серця не байдужі до пам’яті національного Пророка нашої України , де « врага не буде супостата / А буде син і буде мати».

Вступним словом захід розпочав професор Павло Ямчук, який стисло окреслив драматичний і тріумфальний шлях національного Генія, влучними тезами висвітлив Шевченкові передбачення, які актуальні і до сьогодні, й оголосив хвилину мовчання, під час якої було запалено поминальну свічку.

У контексті стражденної долі Кобзаря цілком доречними були аналогії з поневіряннями в «тюрмі народів» мужньої і незламної Надії Савченко, яка всім єством ілюструє святе шевченківське кредо – «в чужому краю караюсь, мучусь, але не каюсь!»

Переконання поета-патріота якнайповніше звучали в доповідях Романа Гаврилиці, студента 12 групи факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин, Олега Калічака, студента 11 групи факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин, а також в авторських поетичних творах, присвячених Кобзареві, які продекламував професор Юрій Кисельов.

Своєрідною «родзинкою» дійства стала вікторина «Студенти знають і шанують Кобзаря», за результатами якої кращі знавці творчого і життєвого шляху Тараса Шевченка отримали призи.

Закінчився захід емоційним акапельним співом безсмертного, як і сам Тарас, твору «Реве та стогне Дніпр широкий».

Прес-центр Уманського НУС