Святкування Водохреща – духовне зростання та збереження традицій
Спільнота Уманського національного університету садівництва завжди не лише перебуває у ритмі новацій і поточних актуальностей, а й підтримує у балансі ментальне здоров’я та духовно зростає , пропагуючи серед молодого покоління українців стародавні українські звичаї і традиції. Адже саме культурна єдність і неперервний зв'язок з предками й історією рідного народу та краю надихають на звершення та дають сили жити у воєнний час.
Завжди традиційним для колективу закладу освіти було святкування Хрещення Господнього, яке є завершальним з низки свят різдвяного циклу. Таїнство Хрещення, яке Ісус Христос здійснив у віці 30-ти років на річці Йордан, вважається і донині святом очищення душі. Його ще називають Богоявленням, оскільки у цей день Бог з’явився у трьох проявах (іпостасях): Бог Отець – у голосі, Син Божий – у плоті, Дух Святий – у вигляді голуба.
Вода – це сила землі, невід’ємна частина життя. Ще прадавні українці наділяли її магічними властивостями: купання в річці допомагає не лише освіжитися у спеку, а й очищує організм від бруду та напруги; вода є головною складовою в обрядовості вірян (нею проводять таїнства хрещення, освячення людей, предметів побуту, осель, худоби, земельних угідь). Дівчата використовували на вечорницях воду для ворожінь: дивлячись у діжку з водою просили «…чистої, щасливої долі, як відображення…». А на свято Водохреща вода вважається цілющою та символізує початок життя й очищення.
Віряни на свято Водохреща тримають піст до появи першої зірки на небосхилі. Пісні страви на столі є традиційними: гриби, риба, овочеві соління, вареники з капустою, кутя, узвар.
Тож, шановна університетська спільното, вітаємо зі святом і зичимо, щоб Йорданська вода принесла оздоровлення душ українців і зцілила Україну від загарбницької виразки. А ще очистила нам шлях до Перемоги та миру!