Свято лицарів нескореного духу
Герої України… Мужні лицарі нескореного духу, вірні у своїй любові до рідної землі. Не всіх їх ми знаємо поіменно, багатьох поглинули швидкоплинні води стрімкого часу. Однак саме 23 травня кожен з нас має згадати про них – українських хоробрих мужів, борців за волю держави та майбутнє української нації.
Свято має світлу місію бережного ставлення до минувшини української держави, підкреслюючи історичний зв’язок поколінь і протягуючи ланцюг вдячної пам’яті від сміливих хоронителів України минувшого до звитяжців сучасності.
Нині День Героїв України, на жаль, не є офіційним державним святом. Проте науковець та філософ Гегель відзначав, що історія нічому не вчить, але суворо карає за незнання уроків. І дійсно, вплив минулого на теперішнє та майбутнє не перебільшено, а скоріше недооцінено. І сучасне суспільство, яке вважає себе самодостатнім, а іноді і всемогутнім, повсякчас потрапляє під високомірну кару історією за пробіли в знаннях. Бо ж втратити чи забути історичні уроки, писані кров’ю відважних предків-співвітчизників, значить приректи на помилки покоління сучасне та наступні.
Тож згадаймо усіх Героїв України, адже вони, долаючи віки та час, навчають нас найголовнішого: пам’ятати, хто ми є та яка наша ціль у житті.
Пресцентр Уманського НУС