25.11.2015 2057

Схилімо голови в скорботі

Один за одним йшли у небуття

Старі, дорослі, і маленькі діти.

І не було тоді життя,

І не цвіли у полі квіти,

І сонце землю вже не гріло,

А лиш світило...

Надія Яцина

 

Щороку Україна прихиляє коліна перед мільйонами жертв Голодомору, перед тими страждальцями, могили яких розкидані по садках, балках, дворах, узбіччях доріг та на кладовищах.

З нагоди вшанування Дня пам'яті жертв голодоморів працівниками Наукової бібліотеки зі студентами 32-е групи факультету економіки і підприємництва (куратор Людмила Пархоменко) проведено виховну годину «Схилімо голови в скорботі».

Голодомор – не просто наше трагічне минуле, а пекуча рана, яка ятрить душі і пам’ять багатьох поколінь. Це був безпрецедентний злочин сталінської репресивної машини проти українського народу, який спричинив справжню національну катастрофу, в якій загинули не тільки мільйони українців, а й ненароджені ними.

Голод – це не тільки смерть, а й духовна руїна, знищення здорової народної моралі, втрата ідеалів, занепад культури, рідної мови, традицій. Пекло, створене в Україні на початку 30-х pp. XX століття, не можна ні з чим порівняти ні у вітчизняній, ні у світовій історії.

Сьогодні увесь світ визнав голодомор 1932-1933рр. геноцидом українського народу.

Внаслідок повного виснаження організму від голоду померло 12 мільйонів осіб, було вивезено до Сибіру, на Урал, у райони Крайньої Півночі – 3 мільйони осіб. Злочин, здійснений під час голодомору в Україні, був злочином проти людства.

На вшанування світлої пам'яті жертв Голодомору 1932-33 рр. була оголошена хвилина скорботи та запалена свічка пам'яті.

  

Схилімо голови в скорботі
Схилімо голови в скорботі
 Хай світло від свічки у небо летить,

Хоча б одну душу зігріє в цю мить.

Щоб душа ця загублена спокій знайшла

І у вічність до Бога вона відійшла.

 

Вічна пам’ять!

 

 

 

Ірина Козлова,

Лідія Кецкало,

бібліотекарі Наукової бібліотеки
Фото Олега Черноусько