28.10.2015 4935

Тематичний вечір «Пам’ятаємо, щоб жити!»

Минають роки, відлітають у вічність, але ми завжди з глибокою шаною згадуємо героїв, які ціною власного життя виборювали мир та спокій на українській землі.

Тематичний вечір «Пам’ятаємо, щоб жити!»
Тематичний вечір «Пам’ятаємо, щоб жити!»

Щорічно 28 жовтня в Україні відзначають День визволення України від фашистських загарбників. Це свято всього українського народу, який вистояв у запеклій боротьбі з ненависним ворогом. Це день пам'яті про загиблих, данина пошани всім ветеранам війни. Сьогодні ми з болем розуміємо, що з кожним роком стає все менше учасників та свідків тих героїчних часів. Тому важливо зберегти історичну пам'ять про тих, хто відстояв свободу нашої держави, подарував нам можливість жити на рідній землі. Подвиг ветеранів додає нам сил та наснаги у нинішній боротьбі за свободу, незалежність та суверенітет України. Саме тому в Науковій бібліотеці Уманського НУС студентами 42-аг, 44-ак, 51-ас та 52-ам груп факультету агрономії (куратори – Олександр Стасінєвич, Юрій Новак, Ігор Прокопчук) був проведений тематичний вечір «Пам’ятаємо, щоб жити».

Тематичний вечір «Пам’ятаємо, щоб жити!»
Тематичний вечір «Пам’ятаємо, щоб жити!»

Студенти 12- а групи Ілля Купрашвілі та Олександра Слуцька розповіли, що під час Другої світової війни воєнні дії відбувалися на території України протягом 40 місяців – із 22 червня 1941 року до кінця жовтня 1944 року. За сучасними підрахунками, загальні людські втрати України у 1939–1945 роках становлять близько дев’яти  мільйонів людей. А студенти старших курсів підготували інформацію про наших героїв-земляків. Так, Олег Вакуленко (44-ак група) розповів про колишнього випускника Уманського СГІ, Героя Радянського Союзу Юрія Купріяновича Глібка, Світлана Івангородська (42-аг)  –  про двічі Героя Радянського Союзу Івана Даниловича Черняховського, Інна Беца (51-ас)  – про ратний подвиг Євгена Костянтиновича Тищика. І, звичайно ж, ні студенти, ні викладачі не забули згадати  про колишнього завідувача кафедри Івана Маркіяновича  Карасюка, який  ще безвусим юнаком пройшов теренами війни, брав участь у знятті блокади Ленінграда і закінчив війну у Берліні.  Про його юність, обпалену війною, та життєві дороги розповіла Анна Білик (52-ам група).

Тематичний вечір «Пам’ятаємо, щоб жити!»
Тематичний вечір «Пам’ятаємо, щоб жити!»

Розповіді студентів супроводжувались кадрами з хроніки Другої світової війни, піснями воєнних років. Після закінчення заходу студенти разом із кураторами поклали квіти до пам’ятника Юрію Купріяновичу  Глібку.

Олена Черно, заступник декана

 з виховної роботи факультету агрономії