Традиції Уманського НУС — студенти висадили яблуні до університетського саду
Колектив Уманського національного університету садівництва пишається базою для практичної підготовки фахівців, на територіях якої здійснюється практична робота і проведення наукових досліджень.
8 квітня студенти факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин подбали про яблуневий сад навчального закладу. Перший проректор Уманського НУС Іван МОСТОВʼЯК, декан факультету плодоовочівництва, екології і захисту рослин Сергій ЩЕТИНА, завідувач кафедри плодівництва і виноградарства Роман ЯКОВЕНКО, доцент кафедри плодівництва і виноградарства Роман БУЦИК, викладач кафедри плодівництва і виноградарства Андрій ЧАПЛОУЦЬКИЙ, лаборант кафедри плодівництва і виноградарства Катерина ЛИЗУН та студенти проводили традиційну весняну посадку саджанців яблуні в університетських садах.
«Українська спільнота має у вітамінному арсеналі всі перспективні сорти та клони яблуні», — пишається здобутками колег і студентів Сергій ЩЕТИНА.
«Студенти факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин проводять навчальну практику, зокрема із закладання плодових насаджень. Студенти виростили своїми руками саджанці та навесні ми їх висаджуємо, закладаємо нові насадження, щоб студент за університетською традицією виростив саджанець, потім посадив його в сад і зібрав плоди», — розповів завідувач кафедри плодівництва і виноградарства Роман ЯКОВЕНКО.
У навчальному плодовому розсаднику студенти 2-3 курсів, починаючи вивчати предмет «Розсадництво», набувають навичок із технології вирощування саджанців. Студенти вирощують садивний матеріал і мають нагоду супроводжувати весь процес посадки яблуні власноруч. Роман БУЦИК, доцент кафедри плодівництва і виноградарства, корегуючи студентську діяльність з висадки яблунь, запевнив про високий рівень знань молодого покоління у сфері садівництва. Процес вирощування саду потребує професійного догляду і колективної праці, практика дозволяє отримати неоціненний досвід, яким майбутні фахівці збагачуватимуть країну на шляху до миру і процвітання.
«Ці саджанці виростили наші студенти в процесі навчальної підготовки, зокрема й навчальних практик. В даному випадку виростили саджанці яблуні на вегетативно розмножувальній підщепі. Тепер студенти їх висаджують. Тож вони пройшли процес підготовки молодшого фахівця з вирощування садивного матеріалу», — сказав Роман БУЦИК.
Навчальна практика — гарна справа, яка допомагає студентам детально ознайомитися з процесом вирощення яблуні — від саджанця до збирання плоду. Гарні фахівці — гарант успішної країни.
Дякуємо колегам, працівникам, студентській молоді за працю — ви, попри жорстокі виклики війни, згуртовано працюєте. Бажаємо рясних врожаїв та легких вирішень завдань сьогодення.