Творець спортивної історії університету
Як відомо, історію творять люди, особливо – якщо це стосується закладу вищої освіти. Саме таким творцем історії розвитку спортивного виховання молоді в Уманському національному університеті садівництва є викладач кафедри фізичного виховання і психолого-педагогічних дисциплін університету Володимир Якушечкін, який більше 50 років свого життя присвятив спорту та вихованню молоді.
Народився Володимир Володимирович 11 квітня 1944 року в с. Раденську на Херсонщині, а вже у 1947 році сім'я переїхала до Умані. У 1963 році закінчив школу №4 та Уманську ДЮСШ, в якій отримав перший дорослий розряд з велоспорту, був чемпіоном Черкаської області з велоспорту та бігу на 400 та 800м. У тому ж 1963 році вступив на навчання до Уманського сільськогосподарського інституту, але в 1964 році, тимчасово полишивши навчальний процес, відправився служити Батьківщині в лавах армії .
У 1967 році був поновлений в інституті. За роки навчання був учасником Всесоюзних зональних змагань серед аграрних вузів, став переможцем з бігу на 1 500 м.
По закінченню інституту e 1971 році працював головним агрономом в с. Кам’янече. З 1973 року стає першим директором Новоархангельської ДЮСШ.
У 1978 році закінчив Кіровоградський педагогічний інститут, факультет фізичного виховання, й отримав диплом вчителя фізичної культури. Освіта стала Володимиру Володимировичу при нагоді, адже за роки наполегливої праці в спортивній школі він підготував чемпіонів СРСР та України з бігу на довгі та середні дистанції серед школярів.
За видатні заслуги в будівництві спортивної бази ДЮСШ Володимира Якушечкіна було нагороджено Президією Верховної Ради СРСР медаллю «За трудову відзнаку» (1986 р.), а також почесними грамотами Міністерства освіти України, Міністерства молоді та спорту.
З 2001 року і дотепер Володимир Володимирович працює тренером з легкої атлетики та викладачем кафедри фізичного виховання та психолого-педагогічних дисциплін в Уманському національному університеті садівництва. Його вихованці неодноразово показували гарні результати на міських, обласних і національних змаганнях.
За свої заслуги в успішному вихованні студентської молоді Володимир Володимирович був нагороджений Почесними грамотами Міністерства освіти України, Черкаської обласної державної адміністрації, виконавчим комітетом Уманської міської Ради.
Вітаючи Вас, шановний колего, з ювілеєм, зичимо мінного здоров’я, благополуччя, невичерпних сил та енергії, успіхів у здійсненні Ваших задумів!
Кафедра фізичного виховання і психолого-педагогічних дисциплін