18.10.2023 334

Україна в Раді Європи: дорога до демократії та прав людини

Нині чільне місце в інтелектуальному просторі займає якісна освіта, незмінною складовою якої є формування відповідальної взаємодії та співпраці громадян з владою. А для якісних взаємовідносин особистість має бути також і політично освіченою, тому що тільки активні та свідомі громадяни здатні реалізовувати свої права і нести відповідальність перед громадою та суспільством за власні дії, розуміючи власну соціальну та політичну реальність. Саме тому прогресивний колектив Уманського національного університету садівництва повсякчас дбає про обізнаність і багатогранність як викладацьку, так і студентську, забезпечуючи особистісний розвиток й ефективне функціонування у всіх сферах суспільної життєдіяльності демократичного суспільства.

18 жовтня 1995-го року Україна офіційно увійшла до Ради Європи. Рада Європи сприяє взаємодії між усіма країнами Європи у сферах стандартів права, демократичного розвитку, законності та культурної взаємодії. Головним зобов’язанням Ради є забезпечити права та свободи людини всім особам, які знаходяться під її юрисдикцією. На противагу Євросоюзу, Рада Європи не має компетенції видавати обов’язкові закони, натомість мають однакові Гімн і Прапор, що є символами значних досягнень організації. На особистому рахунку Ради – розробка та прийняття Європейської Конвенції про захист прав людини.

26 вересня 1995 року Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила позитивний висновок щодо заявки України на вступ, надавши 12 місць. А 19 жовтня 1995 року на засіданні Комітету міністрів Ради Європи одностайно було ухвалено резолюцію про запрошення України стати 37-м членом організації, долучив нашу державу до Статуту Ради Європи.

Нині в Уманському НУС, в рамках відзначення входження України до Ради Європи, проведено лекції і семінари, диспути та круглі столи з питань важливості для суспільства організацій, що пропагують та вдосконалюють прагнення демократичного суспільства до миру та прогресу, окреслюючи шляхи покращення якості життя.

Шановні земляки! Успішна демократична держава базується на освічених, небайдужих громадянах. Тож будьмо відповідальними за власне життя! Інтереси, обізнаність, вірність демократичним цінностям – це запорука формування свідомої і відповідальної влади. Шануймося, бо ми того варті.