Українська хустка – оберіг на всі часи
Українська культура має багато символів, пов'язаних із захистом та оберегами. Особливо вони набувають актуальності у важкі для народу часи. 7 грудня спільнота Уманського національного університету садівництва, вже традиційно прикрашена українськими хустками, виходить до площі Університетської, аби створити колоритний орнамент зі строкатих оберегів і вкотре нагадати молоді про барвистість національних традицій.
Хустина в українській історичній культурній етноспадщині розглядається як оберіг, призначений захищати від негативної енергії чи злих сил. Прикрашаючій жіночі голову, плечі, груди українській хустині властиві магічні якості оберега. А відтак вона і донині лишається традиційним елементом українського вбрання, поєднуючи в собі глибокі культурні та символічні значення.
Наставники та вихованці Центру культури і виховання студентів УНУС із задоволенням використовують нагоду об’єднатися у «хустинковому флешмобі» в університеті, адже важливі не лише практичні уроки з вивчення історичної минувшини українців. Спільнота закладу освіти черпає з Дня української хустки безліч переваг: участь у масовій акції дозволяє викладачам і студентам напрацювати досвід неформальної взаємодії, позитивний настрій і енергію на кампусі, зміцнити груповий дух, покращує взаєморозуміння в колективі та сприяє загальному приязному клімату студентського містечка.
«Хустка – крила над батьківським краєм, …Оберіг родинний в нашім колі,
Хай слугує спільним оберегом, захистом родини і любові!»
Ансамбль танцю «Нивка» від Центру культури та виховання студентів УНУС замилували присутніх на флешмобі хореографічними композиціями.
Нині, у буднях воєнних реалій, студенти та викладачі Уманського НУС вийшли на площу Університетську, аби мати нагоду висловити власне прагнення жити у прогресивній державі. Ми, озброєні добром і знаннями, науковими здобутками й інтелектом, наполегливо крокуємо шляхом добра. Флешмоби, що виробляють позитивне враження, сприяють створенню позитивного іміджу закладу освіти. Адже Уманський НУС – це місце, де підтримують, розуміють, навчають шляхом єднання, толерантності та творчості.
Висловлюємо вдячність усім учасникам шедевральної виставки кращих хусток університету, організаторам і учасникам. Спільноту університету не зупинити у творчих поривах, адже молодість і життя завжди перемагають! І в ній викрицьовується шлях добра! Зі святом всіх, з Днем української хустки!
Фотогалерея
![Українська хустка – оберіг на всі часи](assets/cache/images/2023/news/dsc_2810-250x180-45f.jpeg)
![Українська хустка – оберіг на всі часи](assets/cache/images/2023/news/dsc_2830-250x180-45f.jpeg)
![Українська хустка – оберіг на всі часи](assets/cache/images/2023/news/dsc_2839-250x180-853.jpeg)
![Українська хустка – оберіг на всі часи](assets/cache/images/2023/news/dsc_2730-250x180-8e8.jpeg)
![Українська хустка – оберіг на всі часи](assets/cache/images/2023/news/dsc_2759-250x180-391.jpeg)
![Українська хустка – оберіг на всі часи](assets/cache/images/2023/news/dsc_3006-250x180-7f3.jpeg)
![Українська хустка – оберіг на всі часи](assets/cache/images/2023/news/dsc_2797-250x180-45f.jpeg)
![Українська хустка – оберіг на всі часи](assets/cache/images/2023/news/dsc_2886-250x180-853.jpeg)
![Українська хустка – оберіг на всі часи](assets/cache/images/2023/news/dsc_2786-250x180-45f.jpeg)
![Українська хустка – оберіг на всі часи](assets/cache/images/2023/news/dsc_2864-250x180-853.jpeg)
![Українська хустка – оберіг на всі часи](assets/cache/images/2023/news/dsc_2907-250x180-853.jpeg)
![Українська хустка – оберіг на всі часи](assets/cache/images/2023/news/dsc_2936-250x180-fca.jpeg)
![Українська хустка – оберіг на всі часи](assets/cache/images/2023/news/dsc_2939-250x180-fca.jpeg)
![Українська хустка – оберіг на всі часи](assets/cache/images/2023/news/dsc_2943-250x180-fca.jpeg)
![Українська хустка – оберіг на всі часи](assets/cache/images/2023/news/dsc_2946-250x180-fca.jpeg)
![Українська хустка – оберіг на всі часи](assets/cache/images/2023/news/dsc_2952-250x180-fca.jpeg)
![Українська хустка – оберіг на всі часи](assets/cache/images/2023/news/dsc_2954-250x180-fca.jpeg)
![Українська хустка – оберіг на всі часи](assets/cache/images/2023/news/dsc_2955-250x180-963.jpeg)
![Українська хустка – оберіг на всі часи](assets/cache/images/2023/news/dsc_2957-250x180-963.jpeg)
![Українська хустка – оберіг на всі часи](assets/cache/images/2023/news/dsc_2959-250x180-963.jpeg)
![Українська хустка – оберіг на всі часи](assets/cache/images/2023/news/dsc_2963-250x180-963.jpeg)
![Українська хустка – оберіг на всі часи](assets/cache/images/2023/news/dsc_2970-250x180-963.jpeg)
![Українська хустка – оберіг на всі часи](assets/cache/images/2023/news/dsc_2973-250x180-bae.jpeg)
![Українська хустка – оберіг на всі часи](assets/cache/images/2023/news/dsc_2983-250x180-bae.jpeg)
![Українська хустка – оберіг на всі часи](assets/cache/images/2023/news/dsc_2990-250x180-bae.jpeg)
![Українська хустка – оберіг на всі часи](assets/cache/images/2023/news/dsc_2996-250x180-bae.jpeg)
![Українська хустка – оберіг на всі часи](assets/cache/images/2023/news/dsc_3015-250x180-7f3.jpeg)
![Українська хустка – оберіг на всі часи](assets/cache/images/2023/news/dsc_3020-250x180-7f3.jpeg)
![Українська хустка – оберіг на всі часи](assets/cache/images/2023/news/dsc_3024-250x180-7f3.jpeg)
![Українська хустка – оберіг на всі часи](assets/cache/images/2023/news/dsc_2738-250x180-8e8.jpeg)
![Українська хустка – оберіг на всі часи](assets/cache/images/2023/news/dsc_2733-250x180-8e8.jpeg)
![Українська хустка – оберіг на всі часи](assets/cache/images/2023/news/dsc_2743-250x180-391.jpeg)
![Українська хустка – оберіг на всі часи](assets/cache/images/2023/news/dsc_2765-250x180-391.jpeg)
![Українська хустка – оберіг на всі часи](assets/cache/images/2023/news/dsc_2770-250x180-391.jpeg)
![Українська хустка – оберіг на всі часи](assets/cache/images/2023/news/dsc_2781-250x180-391.jpeg)
![Українська хустка – оберіг на всі часи](assets/cache/images/2023/news/dsc_3030-250x180-8e8.jpeg)
![Українська хустка – оберіг на всі часи](assets/cache/images/2023/news/61956-250x180-8e8.jpeg)