07.12.2023 848

Українська хустка – оберіг на всі часи

Українська культура має багато символів, пов'язаних із захистом та оберегами. Особливо вони набувають актуальності у важкі для народу часи. 7 грудня спільнота Уманського національного університету садівництва, вже традиційно прикрашена українськими хустками, виходить до площі Університетської, аби створити колоритний орнамент зі строкатих оберегів і вкотре нагадати молоді про барвистість національних традицій.

Хустина в українській історичній культурній етноспадщині розглядається як оберіг, призначений захищати від негативної енергії чи злих сил. Прикрашаючій жіночі голову, плечі, груди українській хустині властиві магічні якості оберега. А відтак вона і донині лишається традиційним елементом українського вбрання, поєднуючи в собі глибокі культурні та символічні значення.

Наставники та вихованці Центру культури і виховання студентів УНУС із задоволенням використовують нагоду об’єднатися у «хустинковому флешмобі» в університеті, адже важливі не лише практичні уроки з вивчення історичної минувшини українців. Спільнота закладу освіти черпає з Дня української хустки безліч переваг: участь у масовій акції дозволяє викладачам і студентам напрацювати досвід неформальної взаємодії, позитивний настрій і енергію на кампусі, зміцнити груповий дух, покращує взаєморозуміння в колективі та сприяє загальному приязному клімату студентського містечка.

«Хустка – крила над батьківським краєм, …Оберіг родинний в нашім колі,

Хай слугує спільним оберегом, захистом родини і любові!»

Ансамбль танцю «Нивка» від Центру культури та виховання студентів УНУС замилували присутніх на флешмобі хореографічними композиціями.

Нині, у буднях воєнних реалій, студенти та викладачі Уманського НУС вийшли на площу Університетську, аби мати нагоду висловити власне прагнення жити у прогресивній державі. Ми, озброєні добром і знаннями, науковими здобутками й інтелектом, наполегливо крокуємо шляхом добра. Флешмоби, що виробляють позитивне враження, сприяють створенню позитивного іміджу закладу освіти. Адже Уманський НУС – це місце, де підтримують, розуміють, навчають шляхом єднання, толерантності та творчості.

Висловлюємо вдячність усім учасникам шедевральної виставки кращих хусток університету, організаторам і учасникам. Спільноту університету не зупинити у творчих поривах, адже молодість і життя завжди перемагають! І в ній викрицьовується шлях добра! Зі святом всіх, з Днем української хустки!