29.11.2016 1078

Україна – територія гідності й свободи!

Події в Україні, у листопаді 2013 року, сколихнули все прогресивне людство. Важко знову переживати все те, що відбувалося на майдані взимку 2013–2014 рр. Але згадувати і пам’ятати про ці події необхідно, в першу чергу, всім нам, живим. Відзначення Дня Гідності і Свободи важливе, як ніколи, особливо, коли на сході України точиться війна.

Саме цю мету поставила рада студентського самоврядування факультету агрономії, у  зв’язку з чим у групах були  проведені нформаційні години з даної теми.

В Науковій бібліотеці Уманського НУС було організовано виставку матеріалів періодичної преси та фото знімків, присвячених пам`яті «Небесної сотні» та проведено відкриту виховну годину на тему: «Україна – територія гідності й свободи!», яку підготували староста 13 ас-групи Анна Бутрон та Ірина Абрамович.

Україна – територія гідності й свободи!

Студенти,  переглядаючи фотоматеріали та документальні кадри, відтворили у своїй пам`яті трагічні події силового розгону Майдану.

Україна – територія гідності й свободи!

На фоні палаючої свічки Анна Бутрон запропонувала  присутнім вшанувати пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

Україна – територія гідності й свободи!

Під музичний супровід пісні-реквієму «Плине кача….» студенти згадали поіменно героїв  Небесної сотні, які загинули за незалежність нашої держави.

Україна – територія гідності й свободи!

Ведучі прочитали вірші Оксани Максимишин-Корабель «В пам'ять про загиблих на Майдані», а також Олександра Олеся «Живи, Україна».

А далі студенти у своїй презентації відновили основну хронологію події, що відбувалися на Майдані: 30 листопада – силовий розгон Майдану, а також події 19 січня, коли відбулись численні зіткнення протестувальників та силовиків,  події 21 січня, коли  о третій годині ночі  з 20-го на 21 січня одночасно розпочалися атака спецпідрозділів на барикади протестувальників і погроми, вчинені тітушками, події 20 лютого: «Кривавий четвер», де, переважно від куль снайперів, загинуло більш ніж півсотні повстанців.

Україна – територія гідності й свободи!

22 лютого Голова Верховної Ради України Володимир Рибак подав у відставку з цієї посади, новим спікером був обраний Олександр Турчинов. Верховна Рада України 328 голосами народних депутатів усунула Віктора Януковича з посади Президента України.

Студенти завершили захід головними словами сьогодення: «Слава Україні! Героям Слава!». Відродження національної гідності та духу свободи, безумовно, спри­ятиме утвердженню єдиної незалежної соборної України.

Україна – територія гідності й свободи!

Олена Черно,  заступник декана з виховної роботи факультету агрономії