Уроки мудрості. Уроки життя
Україна протягом 2015 року на державному рівні урочисто вшановує пам’ять Андрея Шептицького відповідно до Постанови Верховної Ради України від 17.06.2014 року №1330-VІІ “Про відзначення 150-річчя з дня народження митрополита Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького”. Знаковою для України подією стало підписання 16 липня 2015 року Папою Франциском декрету, який проголосив усьому світу геройські чесноти митрополита Андрея. Це стало першим кроком до беатифікації (визнання святості) Шептицького.
Наукова бібліотека спільно з 21-ма групою (куратор Віра Невлад) факультету економіки і підприємництва підготували та провели історичну годину «Уроки мудрості. Уроки життя». Згадали та вшанували не просто церковного ієрарха, а й політичного та громадського діяча, щедрого мецената в галузі освіти, культури, поборника людських прав і гідності.
Світлана Нижник висвітлила головні напрямки діяльності митрополита Андрея Шептицького у складні часи боротьби за українську державність, подвижницьку, просвітницьку та доброчинну діяльність, яка гуртувала націю та сприяла збереженню її самобутності.
Наголосила на величезний літературний спадок Шептицького, який вражає масштабами, багатогранністю й розмаїттям, зокрема: пастирські послання, трактати, серед яких: «Україна в передсмертних судорогах», яке засуджувало жорстоку політику Голодомору, «До духовенства й вірних Станіславівської єпархії (1899–1904)», «Як будувати рідну хату?» де виклав і обґрунтував ідею об’єднаної України, в якій мала бути створена одна Соборна церква, «Про обряди», «Вірність традиції». Крім того, митрополит видав чималу кількість статей і звернень як до пастви, так і до високопосадовців іноземних держав.