30.11.2015 1304

В Умані вшанували пам'ять жертв Голодомору

З метою вшанування загиблих від геноциду українського народу, вчиненого сталінським режимом, 28 листопада в місті Умань відбувся мітинг-реквієм біля Меморіалу жертвам політичних репресій.

Спогади про цю страшну трагедію згуртували українців по всій державі. У цей скорботний день вшанування пам’яті померлих від страшного лиха на мітингу були присутніми і представники Уманського національного університету садівництва – завідувач центру культури і виховання студентів Петро Паєвський та помічник ректора Алла Осіпова.

У ході заходу із закликом до об’єднання за мир та гідне життя українців до учасників звернувся міський голова Олександр Цебрій.

В Умані вшанували пам'ять жертв Голодомору

Про передумови виникнення голодомору в Україні та страшні людські втрати від штучно влаштованого геноциду українців розповіла присутнім старший науковий співробітник Уманського краєзнавчого музею Людмила Шуйська.

Моторошними спогадами про події тих часів поділився очевидець Михайло Балановський.

В Умані вшанували пам'ять жертв Голодомору

На знак глибокої скорботи о 16:00 всі запалили свічки пам’яті та хвилиною мовчання вшанували пам'ять мільйонів українців, а потім під час панахиди склали спільну молитву за невинно вбитих і закатованих.

В Умані вшанували пам'ять жертв Голодомору

Наша спільна пам'ять про страшні часи голодомору є запорукою відвернення його у майбутньому!

Прес-центр Уманського НУС