В Уманському національному університеті садівництва відзначили переможців ІІ мистецького конкурсу «Світ Сковороди»
3 грудня виповнилося 302 роки із дня народження Григорія СКОВОРОДИ — легендарного українського мислителя, мандрівного філософа, педагога-новатора, байкаря та поета, рідна країна для якого була «наймиліша в світі сторона».
На базі Уманського національного університету садівництва у 2022 році, за ініціативи художніх керівників Центру культури і виховання студентів Світлани БЕРДНІКОВОЇ та Наталії БРАСЛАВСЬКОЇ стартував творчий літературно-мистецький проєкт «Світ Сковороди». Новатори розгорнули новий літопис пізнання української спадщини для творчих людей в Уманському національному університеті садівництва. Цього року аудиторія учасників географічно розширилася й до участі долучилися вихованці структурних підрозділів Уманського НУС: Тальянківського агротехнічного фахового коледжу, Ананьївського аграрно-економічного фахового коледжу Городищенського фахового коледжу, Уманського фахового коледжу технологій та бізнесу.
На початку зустрічі студентка 31-с групи факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин Яна ТКАЧЕНКО представила загалу власну поезію про життя українців у війні «Танцюй», вразивши загал емоційністю та влучною деталізацією подій сьогодення.
Присутніх привітав проректор з науково-педагогічної роботи Михайло МАЛЬОВАНИЙ: «Доброго дня, шановні друзі, ми раді вітати вас в стінах нашого університету. Дозвольте від імені ректора Олени НЕПОЧАТЕНКО привітати вас з нагородженням. Ми раді, що окрім освітнього процесу і науки, у нас розвивається культура та національно-патріотичне виховання. Знаємо про великий вклад Григорія СКОВОРОДИ в українську культуру та історію. Пишаємося, що до здобутків автора долучаються не лише наші студенти, а і студенти наших коледжів. Радо вас запрошуємо розширювати залученість до наших заходів».
Церемонію нагородження відкрила наймолодша учасниця конкурсу — учениця Уманської початкової школи Nº3 Ельміра БРАСЛАВСЬКА, прочитавши байку «Жайворонки» Григорія СКОВОРОДИ. Вдячністю за талант та участь стала відзнака у номінації «Наймолодший учасник конкурсу», яку вручила помічниця ректора з виховної роботи та директорка бібліотеки Тетяна КРАВЧЕНКО: «Ця маленька дівчина є одним зі свідчень того, що нашій нації — бути! Поки в нас ростуть такі діти як Ельміра, Україна буде незалежною», — завзята, харизматична талановита дівчинка вразила аудиторію не лише прекрасним виконанням твору Сковороди, вона показала громаді, що діти розуміють і відчувають глибоке творче коріння нації проникненням до зерна-суті.
А у номінації «Поезія» перемогу здобули:
Грамотою за участь відзначена Людмила БОЦУЛЯК, викладачка української мови та літератури Ананьївського аграрно-економічного фахового коледжу Уманського НУС;
Дипломом ІІІ ступеня нагороджено Анастасія НЕДОСТУП, студентку відокремленого структурного підрозділу «Городищенського фахового коледжу Уманського НУС», творчий керівник Наталія ПОГОРІЛА;
Дипломом ІІІ ступеня нагороджено Юрія КИСЕЛЬОВА, доктора географічних наук, професора, завідувача кафедри геодезії, картографії і кадастру, викладача Уманського НУС;
Дипломом ІІ ступеня нагороджено Уляну ГРИГОРЕНКО, студентку Уманського НУС;
Дипломом ІІ ступеня нагороджено Софію ГРИЦИНУ, студентку відокремленого структурного підрозділу «Уманського фахового коледжу технологій та бізнесу Уманського НУС»,керівник Любов ТОВСТЕНКО;
Дипломом ІІ ступеня нагороджено Ірину ЗЕЛЕНЮК та Маргариту ПРИСЯЖНЮК, студенток відокремленого структурного підрозділу «Тальянківського агротехнічного фахового коледжу Уманського НУС», керівник Наталія РУСНАК;
Дипломом І ступеня нагороджено Яну ТКАЧЕНКО, студентку Уманського НУС.
У номінаціях «Літературно-музична композиція», «Проза», «Байки» та «Пісні-романси» нагородження здійснили головний спеціаліст відділу культури управління освіти та гуманітарної політики Уманської міської ради Неля ПЕТРИЧЕНКО та помічниця ректора і директорка бібліотеки Уманського НУС Тетяна КРАВЧЕНКО. «Шановні учасники і організатори, дякую за запрошення бути в складі журі. Сама дуже багато згадала про цю людину, багатогранність цієї постаті постає перед нами завдячуючи проведенню таких конкурсів. Григорій Савич писав: «Один в багатстві бідний, інший, в бідності багатий», маючи на увазі не матеріальне збагачення, а духовне», — зазначила Неля ПЕТРИЧЕНКО. «Вдячна вам, що доєдналися до конкурсу, вже вдруге мають можливість насолоджуватися вашими роботами в якості члена журі. Молодь, ви неперевершені й талановиті, пам’ятайте про це — особливо зараз, коли країні треба зберегти нашу національну ідентичність, популяризувати наші національні надбання і поширювати знання про Україну. Цей конкурс саме про це», — сказала Тетяна КРАВЧЕНКО.
У номінації «Літературно-музична композиція» перемогу здобули:
Дипломом ІІ ступеня нагороджено театральний гурток «Калейдоскоп» Центру позашкільної освіти Тетіївської міської ради. Керівник Ольга КУЛАКІВСЬКА;
Дипломом ІІ ступеня нагороджені Владислав КУЗНЄЦОВ та АннаПАВЛЕНКО, студенти відокремленого структурного підрозділу «Городищенського фахового коледжу Уманського НУС». Керівник Наталія ПОГОРІЛА, викладач по класу гітари Валентина КИРИЛЕНКО;
Дипломом І ступеня нагороджено гурток «Рідне слово», відокремленого структурного підрозділу «Ананьївського аграрно-економічного фахового коледжу Уманського національного університету садівництва». Керівник Людмила БОЦУЛЯК.
У номінації «Пісні-романси» дипломом І ступеня нагороджено вокальний ансамбль «Шовковиця», відокремленого структурного підрозділу Уманського фахового коледжу технологій та бізнесу Уманського НУС. Художній керівник Леся МУШКЕВИЧ.
У номінації «Проза» перемогли:
Дипломом ІІ ступеня нагороджено Ліліану КУНПАН, викладача-стажиста кафедри садово-паркового господарства Уманського НУС.
Дипломом І ступеня нагороджено Людмилу БОЦУЛЯК, викладачку української мови та літератури відокремленого структурного підрозділу Ананьївського аграрно-економічного фахового коледжу Уманського НУС.
У номінації «Байки» дипломом І ступеня нагороджено ученицю Уманської початкової школи Nº3 Ельміру БРАСЛАВСЬКУ.
Спеціальною відзнакою «Авторська поезія» відзначений Іван ЯЛЕНКО, студент факультету агрономії Уманського національного університету садівництва.
Світлана БЕРДНІКОВА, керівник творчих колективів Центру культури і виховання студентів Уманського НУС, співавтор конкурсу «Світ СКОВОРОДИ» висловила свої враження від події: «Шановні учасники, присутні, хочу подякувати за творчість і за те, що в такі нелегкі часи ви залишаєтеся поряд з мистецтвом, працюєте на його розвиток».
Організатори конкурсу відмітили також великий вклад творчих керівників у розвиток творчого потенціалу молоді. Це вже другий мистецький конкурс, він набув популярності й зацікавив молодь, тож сподіваємось на продовження гарних починань на базі Уманського НУС. Тож, «За високий професіоналізм, творчість, спрямування особистого таланту на розвиток і збереження національних традицій, популяризацію творчих надбань видатного діяча літератури, культури і мистецтва України, підготовку учасників та активну участь в мистецькому конкурсі «Світ Сковороди», з нагоди Дня народження Григорія Сковороди», Подякою Уманського НУС відзначені:
Наталія РУСНАК — викладачка української мови та літератури, заступниця директора по виховній роботі Тальянківського агротехнічного фахового коледжу Уманського НУС;
Людмила БОЦУЛЯК — викладачка української мови та літератури Ананьївського аграрно-економічного фахового коледжу Уманського НУС;
Наталія ПОГОРІЛА — заступник директора з навчально-виховної роботи Городищенського фахового коледжу Уманського НУС;
Валентина КИРИЛЕНКО — викладачка по класу гітари Городищенської дитячої школи мистецтв імені С.С Гулака-Артемовського;
Лесю МУШКЕВИЧ — художнього керівника вокального ансамблю «Шовковиця», Уманського фахового коледжу технологій та бізнесу Уманського НУС;
Любов ТОВСТЕНКО — викладачка української мови та літератури Уманського фахового коледжу технологій та бізнесу Уманського НУС.
Ольга КУЛАКІВСЬКА — керівник театрального гуртка «Калейдоскоп» Центру позашкільної освіти Тетіївської міської ради;
Людмила ПРИЛИПКО — учитель початкових класів, Уманської початкової школи Nº3;
Ігор УРСУЛ — практичний психолог Ананьївського аграрно-економічного фахового коледжу Уманського національного університету садівництва.
Долучився до свята і Святий Миколай, даруючи смаколики присутнім і безліч щирих побажань нових зустрічей у мирній Україні.
Завдяки даному конкурсу активісти мали нагоду пройтися стежками життя Сковороди, перечитати шлях пошуку життєвої мудрості автора, усвідомити історичну велич постаті Григорія Сковороди, розкрити філософію творчості, що актуальна і в сьогоденні.