В Уманському НУС відбулось навчання з домедичної допомоги
Домедична допомога в умовах війни є важливим аспектом для збереження життя.
За ініціативи деканату, викладачів, працівників кафедри фізичного виховання і психолого-педагогічних дисциплін та адміністрації Уманського НУС 24 квітня 2024 року в Уманському національному університеті садівництва відбувся інтенсив-курс з домедичної допомоги. Заняття провів викладач кафедри фізичного виховання і психолого-педагогічних дисциплін Юрій ГРИГОР’ЄВ, який опанував практичними навичками з домедичної допомоги відповідно до рівня Combat LifeSaver (CLS). Tactical Combat Casualty Care-Combat Life Saver — курс з отримання знань, вмінь, практичних навичок для надання першої допомоги постраждалим в умовах бойових дій та небойових ситуаціях згідно з сучасними міжнародними стандартами.
«За протоколом TCCC в бойових умовах пораненому без свідомості та дихання допомога не надається — він визнається мертвим. Але якщо, все ж таки, є можливості і ресурси на його порятунок — слід зробити все, що можливо», — розповідає Юрій ГРИГОР’ЄВ.
Тож, присутні на занятті дізнались про навички першої допомоги, що можуть врятувати життя, адже це необхідність сучасної людини в умовах війни:
- як зупиняти кровотечу з використанням джгутів чи турнікетів (важливі принципи роботи з ними);
- методи зупинки немасивних кровотеч;
- як діяти при ураженнях тіла;
- як виявити ураження організму;
- найважливіші техніки та знання, які має знати кожен в умовах воєнного стану в країні;
- про загальну хронологію надання допомоги;
- як проводити огляд постраждалого до прибуття компетентних лікарів;
- необхідність пам’ятати про інфекційну безпеку — одягти медичні рукавички на початковому етапі!
Присутні мали нагоду не лише побачити унаочнене на прикладі накладення турнікета, поставити питання фахівцю, а тренер на конкретних прикладах доводив присутнім ефективність і правильність дій рятівника чи доцільність такої допомоги.
Дякуємо організаторам і присутнім за вміння, які розширюють горизонти знань, вмінь, навичок освітян і молоді країни.
Фотогалерея
![В Уманському НУС відбулось навчання з домедичної допомоги](assets/cache/images/2024/news/dsc_3510-250x180-97b.jpeg)
![В Уманському НУС відбулось навчання з домедичної допомоги](assets/cache/images/2024/news/dsc_3497-250x180-92c.jpeg)
![В Уманському НУС відбулось навчання з домедичної допомоги](assets/cache/images/2024/news/dsc_3487-250x180-7a5.jpeg)
![В Уманському НУС відбулось навчання з домедичної допомоги](assets/cache/images/2024/news/dsc_3479-250x180-dfe.jpeg)
![В Уманському НУС відбулось навчання з домедичної допомоги](assets/cache/images/2024/news/dsc_3478-250x180-26e.jpeg)
![В Уманському НУС відбулось навчання з домедичної допомоги](assets/cache/images/2024/news/dsc_3503-250x180-7cd.jpeg)
![В Уманському НУС відбулось навчання з домедичної допомоги](assets/cache/images/2024/news/dsc_3499-250x180-3c3.jpeg)
![В Уманському НУС відбулось навчання з домедичної допомоги](assets/cache/images/2024/news/dsc_3507-250x180-132.jpeg)
![В Уманському НУС відбулось навчання з домедичної допомоги](assets/cache/images/2024/news/dsc_3490-250x180-b8e.jpeg)
![В Уманському НУС відбулось навчання з домедичної допомоги](assets/cache/images/2024/news/dsc_3480-250x180-df3.jpeg)
![В Уманському НУС відбулось навчання з домедичної допомоги](assets/cache/images/2024/news/dsc_3476-250x180-af8.jpeg)
![В Уманському НУС відбулось навчання з домедичної допомоги](assets/cache/images/2024/news/dsc_3494-250x180-634.jpeg)
![В Уманському НУС відбулось навчання з домедичної допомоги](assets/cache/images/2024/news/dsc_3509-250x180-c33.jpeg)
![В Уманському НУС відбулось навчання з домедичної допомоги](assets/cache/images/2024/news/dsc_3482-250x180-b74.jpeg)
![В Уманському НУС відбулось навчання з домедичної допомоги](assets/cache/images/2024/news/dsc_3477-250x180-c9d.jpeg)
![В Уманському НУС відбулось навчання з домедичної допомоги](assets/cache/images/2024/news/dsc_3491-250x180-c2d.jpeg)