23.03.2016 2536

Поезія — це завжди неповторність,

якийсь безсмертний дотик до душі.

(Ліна Костенко)

21 березня відзначається Всесвітній День поезії. Уся історія людства показує, що поетичне слово йде поруч із людиною. Це дар Божий для вираження своїх емоцій, це оспівування найпрекраснішого почуття — любові.

Поети — люди, багаті душею. Вони здатні до вияву сильних емоцій, їм властиве почуття прекрасного. У віршах поети найбільш емоційно виражають свої думки, переживання, ставлення до життя. Саме тому працівники Наукової бібліотеки Уманського НУС та студенти першого курсу факультету агрономії (куратори Наталія Полторецька та Лідія Кононенко) вирішили провести вечір поезії, присвячений берегині українського віршованого слова – Ліні Костенко, яка народилась 19 березня 1930 р.

Ліна Костенко – авторка  поетичних збірок «Над берегами вічної ріки», «Неповторність», «Сад нетанучих скульптур», роману у віршах «Маруся Чурай», поеми «Берестечко». Вона Почесний професор Києво-Могилянської академії, почесний доктор Львівського та Чернівецького університетів, Лаурет Державної премії Тараса Шевченко, Міжнародної літературно-мистецької премії Олени Теліги, нагороджена Почесною відзнакою Президента України, орденом князя Ярослава Мудрого, а у 2012 році отримала державну відзнаку «Золотий письменник України». Поетеса мала сміливість відмовитись від звання Героя України відповівши: «Політичної біжутерії не ношу».

Вечір поезії Ліни Костенко

Захоплення поезією стало змістом життя Ліни Костенко. Про що і свідчить її вірш «Доля».

Наснився мені чудернацький базар:

Під небом, у чистому полі,

Для різних людей, для чесних і скнар,

Продавалися різні Долі…

Дехто щастям своїм платив.

Дехто платив сумлінням.

Дехто золотом золотим.

А дехто вельми сумнівним.

Про творчість Ліни Костенко, яка несе не лише естетичну насолоду, а ще й здатна змінити світогляд та пробуджувати благородні почуття, про її життєвий шлях душевно та захоплено розповіла провідний бібліотекар Наукової бібліотеки Наталія Михайлова.

Вечір поезії Ліни Костенко

Наталія Василівна зазначила, що поезія Ліни Костенко — це не просто точна рима. У ній яскраво відчувається душа поетеси, яка переповнена і стражданням, і розчаруванням, і безмежною любов’ю. Мабуть, саме тому твори Ліни Костенко люблять як і зовсім юні читачі, так і дорослі люди. Вони перекладені англійською, польською, білоруською, естонською, італійською, німецькою, словацькою та французькою мовами.

Вечір поезії Ліни Костенко

Учасники заходу дискутували про життя та творчість майстрині римованого слова, а Ілля Купрашвілі, Олександра Слуцька, Богдан Рибонька, Роман Андрієнко та Ліза Омельченко читали улюблені вірші Ліни Костенко «Світлий сонет», «Життя іде», «Вже почалось мабуть майбутнє», « В пустелі сизих вечорів» та ін. Гості вечори також мали насолоду прослухати вірші Ліни Костенко у виконанні відомих акторів та деякі романси на  її вірші.

Заступник декана з виховної роботи

факультету агрономії Олена Черно