Від розробки проекту до завершення його будівництва – декілька місяців.
17-18 жовтня викладачі кафедри «Технологія зберігання і переробки зерна» Ярошенко В.В. та Ткаченко Г.В. відвідали агрофірму "Відродження" с. Громада, Любарського району, Житомирської області з метою впровадження наукових розробок:
–дослідження гідратації соєвої олії. (Ярошенко В.В.)
–використання альтернативних видів палива для сушіння зерна (Ткаченко Г.В.)
Спалювання деревини в 3-4 рази економічно ефективніше ніж природного газу. Для інтенсифікації процесу горіння деревини її необхідно подрібнити на тріску розмірами до 30мм. Найкраще на тріску подрібнювати зрізані гілки плодових та лісових насаджень, що залишаються від профілактичної обрізки.
Стаціонарна рубальна машина МРНП-30.
Отримані паливні тріски мають високу вологість тому їх бажано висушити
В господарстві є сушарка для кукурудзи в початках яку необхідно використовувати для сушіння паливних трісок. Для їх зберігання в господарстві є критий тік та два зерносховища підлогового типу. Влітку, за жарких, сухих погодних умов відбувається накопичення палива у зерносховищах. Восени паливо використовують для сушіння а звільнене місце займає зерно.
Мобільна рубальна машина ПЛ-160
Привід рубальної машини ПЛ-160 може здійснюватися як від електродвигуна, так і від валу відбору потужності трактора класу МТЗ-82. Останній варіант дозволяє подрібнювати крони дерев безпосередньо в лісі.
Все нове – добре забуте старе. В роки виготовлення трактора «Универсал У-2» основним паливом для зерносушарок були дрова, минуло менше століття – все повернулося на свої місця.
Температура горіння трісок достатня для утворення скла з вогнетривкої цегли.