30.10.2015 941

Відбувся науково-практичний семінар «Геоеко»

На факультеті плодоовочівництва, екології та захисту рослин 29 жовтня відбувся черговий науково-практичний семінар «Геоеко», який організувала кафедра екології та безпеки життєдіяльності.

Серед почесних гостей семінару були учні випускних класів Уманської ЗОШ № 9 разом зі своїм наставником та студенти і викладачі кафедри екології та агробіології Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького, з яким наш університет має договір про творчу співпрацю. Так нещодавно викладачі Уманського НУС брали участь у роботі Всеукраїнської наукової конференції «Збереження біорізноманіття в контексті сталого розвитку», яка відбулася у жовтні цього року на базі вказаного університету. Професор Білоножко В. Я., добре знайомий із науковою проблематикою нашої кафедри, розповів своїм студентам про наукове надбання викладачів і студентів Уманського НУС.

Відбувся науково-практичний семінар «Геоеко»

Учасників семінару урочисто привітав завідувач наукового відділу університету Бурляй О. Л. і побажав плідної роботи

Відбувся науково-практичний семінар «Геоеко»

Надзвичайно цікаво, в піднесеній творчій атмосфері пройшло обговорення доповідей учасників семінару. Так, завідувач кафедри, професор Сонько С. П. у своїй доповіді розповів про спустелювання як глобальну соціально-економічну та екологічну проблему

Відбувся науково-практичний семінар «Геоеко»

Професор кафедри Кисельов Ю. О. охарактеризував глобальні та регіональні процеси, що призводять до спустелювання земель

Глибоке враження залишила доповідь студента 2-го курсу, майбутнього еколога Андрія Стецика, який розповів про великі перспективи застосування полікультури у сільському господарстві.

У процесі обговорення доповідей було наголошено на тому, що кафедра екології та безпеки життєдіяльності давно і плідно розробляє екологічно-толерантні технології вирощування основних сільськогосподарських культур, зокрема вермикультуру, органічне і біодинамічне рослинництво, які ефективно запобігають деградації земель. А також ‒ екологічно-замкнені технології виробництва сільськогосподарської продукції з використанням альтернативних джерел енергії тощо. У ході навчально-практичної екскурсії на дослідній ділянці професор Сергій Сонько розповів про вермикультуру як сучасну технологію екологізації агросфери.

Відбувся науково-практичний семінар «Геоеко»

Зважаючи на потужне еколого-виховне навантаження семінару, у його межах проведено захід у форматі «Флеш-моб» із висаджуванням молодих дерев. У цьому заході активну участь взяли школярі випускних класів ЗОШ № 9 і студенти-екологи. Символічним є те, що молоді дерева були висаджені на території майбутнього Православного Храму.

Відбувся науково-практичний семінар «Геоеко»

Заключним акордом було частування гостей органічними млинцями.

Відбувся науково-практичний семінар «Геоеко»

В учасників і гостей семінару залишились незабутні враження, а також бажання практичних дії задля збереження найголовнішого багатства України – чорноземних ґрунтів.

Колектив кафедри екології та безпеки життєдіяльності