21.09.2015 1085

Відкрите практичне заняття з дисципліни «Економіка сільськогосподарського виробництва»

17 вересня 2015 р. викладач кафедри економіки Оксана Тупчій провела практичне заняття з дисципліни «Економіка сільськогосподарського виробництва» на тему «Земельні ресурси та ефективність їх використання у сільськогосподарському виробництві» для студентів 42-ас групи денної форми навчання напряму підготовки «Агрономія».

На практичному занятті були присутні: представник деканату факультету економіки та підприємництва к.е.н., доцент Соколюк С.Ю., завідувач кафедри економіки к.е.н., професор Семенда Д.К., завідувач відділу моніторингу якості освіти Фротер О.С. та науково-педагогічні працівники кафедри економіки.

На практичному занятті було розглянуто особливості землі як головного засобу виробництва в сільському господарстві, класифікацію земель за цільовим призначенням та основні положення Земельного кодексу України, визначено склад та структуру сільськогосподарських угідь у сільськогосподарських підприємствах, проаналізовано структуру посівних площ сільськогосподарських культур, визначено рівень використання землі у підприємствах, розраховано основні показники економічної ефективності використання землі в сільському господарстві, роз’яснено методику грошової оцінки землі, розраховано нормативну оцінку 1 га орних земель та визначено основні напрями підвищення економічної ефективності використання землі в сільському господарстві.

Студенти 42-ас групи на практичному занятті продемонстрували високий рівень засвоєння матеріалу, вміння швидко сприймати інформацію та застосовувати її в поставлених завданнях, а також робити обґрунтовані висновки. Активність студентів та зацікавленість матеріалом практичного заняття проявлялись у постійних  запитаннях та дискусіях.

Практичне заняття відзначається науковістю, логічністю викладення, доступним для сприйняття студентами, високим рівнем наочності викладу матеріалу та  використанням мультимедійної техніки. Викладачі, присутні на занятті, дали позитивну оцінку роботи молодого колеги.

Колектив кафедри економіки