10.11.2015 2138

Відкрите практичне заняття зі студентами інженерно-технологічного факультету на ПАТ «Лебединський насінневий завод»

Практична підготовка студентів – обов'язкова складова навчальної програми для здобуття кваліфікаційного рівня в Уманському національному університеті садівництва. Вона здійснюється на передових сучасних підприємствах сільськогосподарського профілю під організаційно-методичним керівництвом науково-педагогічного працівника університету та спеціалістів підприємства.

4 листопада викладачі кафедри технології зберігання і переробки зерна Уманського національного університету садівництва Олена Герасимчук, Катерина Костецька, Генадій Ткаченко та студенти третього й п’ятого курсів інженерно-технологічного факультету відвідали ПАТ «Лебединський насіннєвий завод».

Ще в 1846 році в с. Лебедин було створено цукрорафінадний завод. В 1937 р. підприємство перепрофільоване на насіннєвий завод. За часів СРСР основним завданням заводу було постачання насіння цукрового буряка на цукрові заводи для подальшого його посіву колективними господарствами. Крім Лебединського насіннєвого заводу, в усьому Радянському Союзі існувало лише два підприємства з виробництва насіння цукрового буряка.

У 1994 р. підприємство було реорганізоване у відкрите акціонерне товариство, а в 2006 р. Лебединський насіннєвий завод поряд з реалізацією насіння цукрових буряків української селекції став займатись реалізацією аналогічної продукції відомих світових товаровиробників.

У 2007 р. підприємство стає дистриб’ютором компанії «Піонер», одного з світових лідерів на ринку насіння кукурудзи, соняшнику та ріпаку.

Поряд з розширенням діяльності на ринку продаж, Лебединський насіннєвий завод почав активно займатись сільськогосподарським виробництвом. Наслідком різнопланової діяльності підприємства була його реорганізація за видами бізнесу.

Під час проведення заняття студенти мали можливість детально ознайомитися з сучасним вітчизняним підприємством.

Нині ПАТ «Лебединський насіннєвий завод» займається:

- Торгівлею насіння цукрового буряка. Підприємство є дистриб’ютором всесвітньо відомих компаній – виробників СЕСВандерхаве (Бельгія) та Ліон Сідс (Італія) і йому належать лідируючі позиції з продажу насіння цукрових буряків в Україні. Крім реалізації продукції, підприємство займається і наданням методичних рекомендацій щодо посіву та вирощування даної культури.

- Торгівлею засобами захисту рослин. Компанія пропонує своїм покупцям широкий спектр високоякісних препаратів, зареєстрованих та дозволених для використання в Україні. Вся продукція, що пропонується клієнтам, проходить попереднє випробування на власних сільськогосподарських площах.

- Виробництвом насіння цукрових буряків української селекції, послугами з передпосівної підготовки насіння цукрових буряків, кукурудзи, соняшника, ріпаку.

Також підприємство має власний митно-ліцензійний склад, надає послуги сертифікованого елеватора зі зберігання зернових культур і відвантаження зерна, має власну залізничну колію, яка сполучена зі станцією Сигнаївка Одеської залізниці.

ТОВ «ЛНЗ» займається торгівлею насіння кукурудзи, соняшнику та ріпаку, а також є дистриб’ютором компаній «Піонер» (США), «Монсанто» (США), «Коссад семанс» (Франція), Сінгента (Швейцарія).

Сільськогосподарський напрямок об’єднує групу підприємств в Черкаській та Сумській областях. В обробітку знаходиться близько 50,0 тисяч гектарів землі. Крім того, утримується близько 5000 голів великої рогатої худоби.

Студенти та викладачі кафедри технології зберігання і переробки зерна поспілкувались з випускниками університету, які зараз працюють на підприємстві: Русланом Довгуном, Дмитром Цимбалюком і Олегом Довгуном.

Головною метою практичної підготовки студентів є формування в умовах виробництва, на базі отриманих в університеті теоретичних знань, професійних умінь і навичок для прийняття самостійних рішень під час конкретної роботи на виробництві.

Проведення подібних занять в умовах виробництва має важливе значення, оскільки дає можливість залучати студентів до науково-дослідницької роботи в гуртках студентського наукового товариства.

Катерина Костецька, старший викладач кафедри технології зберігання і переробки зерна